POKYČIAI SENIŪNIJOSE APTARTI SU RAJONO GYVENTOJAIS

2
104

Kovo 12–15 dienomis Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, vicemerės Aurelija Trimonytė ir Olga Podolskienė, merės patarėjas Karlen Grdiljanc, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys ir administracijos specialistai susitiko su visų dešimties Zarasų rajono savivaldybės seniūnijų gyventojais. Šie susitikimai surengti dėl būsimų seniūnijų teritorijų ribų keitimo nuo 2024 m. gegužės 1 dienos, norint atsakyti gyventojams į rūpimus klausimus ir pateikti visą informaciją kaip bus organizuojamas darbas po seniūnijų ribų keitimo.

Detalią informaciją, kokia teritorija kokiai seniūnijai priklausys po gegužės 1 d., kviečiame peržiūrėti čia.

Susitikimų su gyventojais metu Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė bei Zarasų rajono savivaldybės administracijos specialistai atsakė į gyventojų užduotus klausimus. Ypatingai svarbus klausimas – kaip bus teikiamos administracinės paslaugos pasikeitus seniūnijų aptarnaujamų teritorijų riboms.Buvusiuose seniūnijų centruose – Antazavės k, Antalieptės mstl., Degučių k., Suvieko k., Zarasų mieste – administracinės paslaugos gyventojams ir toliau bus teikiamos, nes čia ir toliau dirbs rajono Savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus specialistai, Socialinės paramos skyriaus socialiniai darbuotojai ir kiti seniūnijos specialistai. Specialistai priims iš gyventojų prašymus, padės gauti reikalingas paslaugas. Pagal nustatytą grafiką į buvusius seniūnijų centrus reguliariai atvyks seniūnai bei jų pavaduotojai.

Zarasų rajono savivaldybės seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo (keitimo) planą rengė tam kvalifikaciją ir patirtį turintis paslaugos teikėjas UAB „Atamis“. Geriausiu sprendimu pasirinktas scenarijus, kuriame Zarasų rajono savivaldybėje liktų veikti penkios panašų gyventojų skaičių aptarnaujančios seniūnijos, t. y. Zarasų, Dusetų, Turmanto, Salako ir Imbrado. Kiekvienas gyventojų pateiktas pasiūlymas seniūnijų teritorijų ribų nustatymo (keitimo) planui buvo išnagrinėtas ir įvertintas, tačiau ne į visus prašymus galėjo būti atsižvelgta visa apimtimi. Rengiant planą buvo atliktas ekspertinis seniūnijų centrų pasiekiamumo vertinimas, kurio metu nustatytas optimaliausias seniūnijų centrų pasiekiamumas, kuris užtikrina tolygų susisiekimą tarp gyvenamųjų vietovių ir seniūnijos centrų.

Kiekvienoje seniūnijoje po gegužės 1 d. bus publikuojami informaciniai paketai, kuriuose bus tiksli informacija apie paslaugų gavimą bei paslaugas teikiančius asmenis.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

  1. Tos kuklios seniūnijų paslaugos jau seniai galėjo būti perkeltos į elektroninę erdvę, o seniūnai galėjo dirbti Sėlių a. rūmuose kur ir jų vadovybė. Ir koks skirtumas, ar iš Degučių pas seniūną į Salaką važiuoti, ar tiesiai į Zarasus? Kiek tokiu atveju savivaldybės biudžeto lėšų būtų sutaupyta už seniūnijų patalpų išlaikymą ir kiek gerų darbų gyventojams už tuos pinigėlius būtų padaryta.

  2. Visą tą seniūnijų ribų perskirstymą kažkodėl daroma prieš rinkimus. Kieno užsakymas vykdomas ? Ar rinkėjų sąrašai bus laiku paruošti ? Galimai,tai daroma,kad lengviau būtų klastoti rinkimus.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite