POLICIJA PATARIA GYVENTOJAMS BŪTI DĖMESINGAIS, SAUGOTI TURTĄ

0
15
pol

Šių metų sausio – balandžio mėnesiais Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruota 11 vagysčių atvejų. Vagysčių objektais tapo: dviračiai, automobilis, žemės ūkio ir sodo darbams skirta technika bei įrankiai, elektriniai prietaisai, kuras.

Policija pataria be priežiūros kiemuose nepalikti vertingų daiktų, esant galimybei įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, signalizaciją, pasirūpinti kokybišku būsto prieigų apšvietimu. Namuose nelaikyti pinigų, papuošalų, kitų vertingų daiktų matomose vietose. Išeinant iš namų visada patikrinti ar nepalikti praviri langai, balkono durys, ar užrakintos durys, nesidalinti informacija socialiniuose tinkluose apie tai, kur vykstate, kiek laiko užtruksite, paprašyti kaimynų, giminaičių prižiūrėti būstą, stebėti aplinką, nuolat keistis informacija įvairiomis komunikacijos priemonėmis.

Automobilius patariama palikti tik gerai apšviestose, saugomose, filmuojamose automobilių stovėjimo aikštelėse ar garažuose su įrengtomis signalizacijos sistemomis. Automobilyje įdiegti apsaugos sistemą, elektroninį užraktą, nepalikti užvedimo spynelėje raktų, o salone: garso aparatūros, kompiuterinės įrangos, piniginės, dokumentų, mobilaus ryšio telefonų, kad tai netaptų dingstimi vagims įsibrauti į automobilį.

Gyventojai turi išlikti dėmesingi būdami viešose vietose (prekybos centruose, turgavietėse, dėvėtų drabužių parduotuvėse), vengti žmonių spūsčių, nelaikyti atsegtose rankinėse, striukių/kelnių kišenėse pinigų, dokumentų, mobilaus ryšio telefonų, siekiant apsaugoti vertingus daiktus ir išvengti kišenvagysčių atvejų.

Šių metų gegužės 11 d. dieną Utenos policijos bendruomenės pareigūnė D. Maselskienė nuotoliniu būdu skaitė paskaitą Utenos rajono gyventojams. Pristatyta vaizdinė, mokomoji medžiaga kaip apsaugoti privatų būstą, automobilį nuo vagysčių atvejų, kaip tinkamai elgtis viešose vietose, kad išvengti kišenvagysčių atvejų. Policijos prevencinio pobūdžio informacija išsiųsta visoms Utenos rajono seniūnijoms, kad karantino metu, seniūnijų gyventojai būtų supažindinti su aktualia informacija dėl turto apsaugos per socialinius tinklus, seniūnijų internetines svetaines.

Pastebėjus asmenų daromus teisės pažeidimus praneškite policijai skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112!

pol2

pol3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite