PRADEDAMI DALINTI MAISTO ATLIEKOMS SKIRTI KIBIRĖLIAI!

1
158

Nuo 2024 m. Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis.

Primename, kad Zarasų rajone maisto atliekos bus surenkamos Zarasų mieste, Dusetose ir Užtiltėje. Daugiau informacijos apie tai ČIA.

Kibirėliai dalinami tik Zarasų, Dusetų ir Užtiltės daugiabučių namų gyventojams, kurie turi galimybę naudotis bendro naudojimo konteinerių aikštelėmis, kuriose yra MAISTO ATLIEKŲ konteineris (rudos spalvos konteineris).

Kibirėlius dalins Uždaroji akcinė bendrovė „Zarasų būstas“ darbuotojai daugiabučių gyventojams, taip pat bus galimybė atsiimt kibirėlius Zarasų ir Dusetų seniūnijose.

Daugiabučių administratoriai, kurie yra užregistravę jungtinę veiklą, prašome informuotiUAB „Zarasų būstas“ darbuotojus dėl kibirėlių pristatymo Jūsų daugiabučiui.

Maisto atliekų kibirėlių dalijimas yra svarbus žingsnis siekiant išlaikyti švarą ir tvarką. Kibirėliai yra skirti maisto ir virtuvės atliekoms, tokiems kaip popieriniai rankšluosčiai, servetėlės, riebaluotas ar kitais maisto produktais suteptas popierius, arbatos ir kavos tirščiai, filtrai pakeliai, kiaušinių lukštai, kambariniai augalai, vaisių ir daržovių likučiai, žievės, nuopjovos, mėsos ir žuvies kaulai bei kitos atliekos, visi naudojimui netinkami maisto produktai.

Maisto atliekas namuose galite rinkti tiesiai į kibirėlį be maišelio, tačiau jei norite rinkti į maišelius, tai daryti galima. Nereikia pirkti specialių maišelių – ploni maišeliai nuo sveriamų maisto produktų, popieriniai maišeliai nuo duonos ir pyrago gaminių puikiai tinka maisto atliekoms rinkti. Maisto atliekas į konteinerius galima mesti su maišeliais.

Jei maisto atliekos kibirėlyje skleis nemalonų kvapą, bent kartą per savaitę jas išneškite ir išmeskite į maisto konteinerį. Ilgai laikomos neišneštos atliekos skleis nemalonų kvapą bet kurioje šiukšliadėžėje – tiek tarp bendrų atliekų, tiek maisto kibirėlyje. Maisto atliekas renkant į joms skirtą kibirėlį, laiku jas išpilant ir prižiūrint kibirėlį, nemalonūs kvapai nesusidarys.

Konteineriai prie daugiabučių yra specialiai pagaminti maisto atliekoms – jie yra sandarūs, su specialiu dugnu skysčių susirinkimui, kad atliekos kuo mažiau skleistų nemalonų kvapą.

Švarinkime savo kraštą kartu – rūšiuokime!

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite