PRADĖJO VEIKTI SOCIALINĖS DIRBTUVĖS „KURK.GAMINK.DIRBK.“ ZARASUOSE

0
80

Plėtodama kompleksinę asmenų su negalia integraciją, Zarasų rajono savivaldybė dalinai finansuos socialinių dirbtuvių veiklą. Vykdant šią paslaugą bus ugdomas asmenų savarankiškumas ir gyvenimo bendruomenėje įgūdžiai bei, atsižvelgiant į jų individualius poreikius, rengiamasi žengimui į atvirą darbo rinką.

„Žmonėms su negalia neretai trūksta ne paramos, o galimybių dirbti, kad jie jaustųsi visaverčiais visuomenės nariais. Šios dirbtuvės neabejotinai tai suteiks – taip augs ne tik žmonių žinios, gebėjimai, bet ir pasitikėjimas savimi bei savarankiškumas. Siekiame, kad mieste būtų daugiau įvairesnių ir pritaikytų skirtingą negalią turintiems žmonėms vietų, kuriose zarasiškiai galėtų įsitraukti į prasmingas veiklas“, – sako Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš.

Socialinių dirbtuvių paslauga bus teikiama žmonėms nuo 18 metų, kurie dėl tam tikros negalios negali įsidarbinti laisvojoje darbo rinkoje ar pasinaudoti įdarbinimo su pagalba paslauga. Iš viso socialinėse dirbtuvėse bus iki 12 vietų. Socialinėse dirbtuvėse dirbs socialinis darbuotojas, individualios priežiūros specialistas, meistras ir rinkodaros specialistas.

Lankydami socialines dirbtuves žmonės lavina darbinius įgūdžius gamindami kokybišką ir konkurencingą produkciją. Socialinėse dirbtuvėse sukuriama produkcija realizuojama ar paslaugos teikiamos šalies ir/ar užsienio šalių prekių ir paslaugų rinkoje.

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Teikiant šią paslaugą, darbas su socialinių dirbtuvių lankytojais organizuojamas atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus gebėjimus ir galimybes, o jo tikslas – atkurti prarastus žmogaus darbinius gebėjimus, formuoti naujus darbinius įgūdžius.

Socialinėse dirbtuvėse 12 asmenų su intelekto ar psichosocialine negalia ugdys darbinius ir kitus socialinius įgūdžius kurdami tam tikras paklausias prekes ar teiki bendruomenėje reikalingas paslaugas. Šių asmenų motyvavimui yra numatytos įvairios skatinimo priemonės – piniginės kompensacijos, poilsio pertraukėlės, kelionės po savo kraštą ar Lietuvą, esant poreikiui keisti darbinę veiklą, kuri būtų įdomi ir patraukli neįgaliesiems.

Jau daugelį metų buvo įprasta neįgaliuosius įtraukti į įvairias menines, dienos užimtumo veiklas, kurių pobūdis labiau pramoginis nei ugdomasis. Tačiau pačiam žmogui naudinga įgyti ir konkrečių įgūdžių ir gebėjimų, realizuoti save, atlikti realų, apčiuopiamą darbą, pamatyti sukurtą produktą, jaustis kolektyvo dalimi, būti atsakingu už save, savo ir viso kolektyvo darbą ir galbūt ateityje pradėti dirbti bei užsidirbti. Tai sukuria prasmės jausmą, ypač kai žmogus gali savimi pasirūpinti tik iš dalies.

Pagal projektą rajono Savivaldybė finansuos socialinio darbuotojo, individualios priežiūros specialisto darbo užmokestį. Metams numatyta skirtinų lėšų suma – 39400 Eur, vienoms socialinėms dirbtuvėms per mėnesį – 4372,86 Eur. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bus finansuojama meistro arba gamybos srities specialisto, rinkodaros specialisto darbo užmokestis, skiriamos lėšos kompensacijoms paslaugų gavėjams bei administravimui.

2024 m. sausio mėnesį Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga pasirašė Jungtinės veiklos sutartį dėl projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų sostinės regione, vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ įgyvendinimo Zarasų rajono savivaldybėje.

Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite