PRASIDEDA ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR PASĖLIŲ DEKLARAVIMAS

0
30

2024 m. gegužės 2 d. prasidedėjo vienas svarbiausių procesų žemės ūkyje – kasmetis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, truksiantis iki birželio 21 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki liepos 1 d.

Tai jau antrieji Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano įgyvendinimo metai. Svarbu priminti, kad siekiantys gauti tiesiogines išmokas turi įrodyti aktyvaus ūkininkavimo faktą, jaunieji ūkininkai – pagrįsti pasirengimą ūkininkauti.  Papildoma perskirstomoji pajamų paramos išmoka mokama tik deklaruojantiems mažiau kaip 500 ha.

Be to, pareiškėjai gali savanoriškai prisiimti papildomus įsipareigojimus ir reikalavimus bei gauti papildomą klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingų sistemų išmoką (ekologinės sistemos). Ekologinės sistemos šiemet buvo papildytos nauja ekologine sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“, peržiūrėti ekologinių sistemų išmokų dydžiai, atnaujinti reikalavimai paramai gauti. Daugiau svarbios informacijos apie tiesiogines išmokas ir paramą pagal kitas programas, susijusias su plotu bei gyvuliais, galite rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos išleistame specialiame laikraštyje.

Taip pat primename, kad kiekvieną ketvirtadienį, 8 val. rengiamos nuotolinės ūkininkų konsultacijos, kuriose ūkininkus geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, tiesioginių išmokų taisyklių klausimais konsultuoja Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai. 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite