PREZIDENTAS ZARASŲ KRAŠTO BENDRUOMENĖMS: VALSTYBĖS GALIA PRIKLAUSO NUO JOS PILIETINĖS VISUOMENĖS PASIRENGIMO VEIKTI

1
131

Pirmadienį tęsdamas darbo dienos vizitą Zarasų rajono savivaldybėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Baltriškėse susitiko su Zarasų krašto bendruomenių atstovais.

Šalies vadovas apsilankė Tiberiados brolių bendruomenėje, prieš daugiau nei dvidešimt metų visam laikui įsikūrusią Baltriškių kaime. Vienuoliai priima daug jaunimo ir šeimų, rengia stovyklas, praktikuoja gyvenimo paprastumą ir rankų darbą. Tiberiados broliai vyksta į keliones visoje Lietuvoje – į mokyklas, maldos grupes, šeimas ir parapijas.

Bendruomenės patalpose vyko susitikimas su Zarasų krašto bendruomenėmis. Į jį atvyko Dusetų, Antalieptės, Avilių, „Biržūnėlio“, Baibių, „Dvargančio“, „Šlyninkos vandens malūno“, Dusetų „Santalkos“, Degučių, Imbrado, Suvieko, Smalvų, Salako, Šniukštų, Vajasiškio, Sadūnų, Vasaknų, Zabičiūnų, Turmanto bendruomenių atstovai.

Prezidentas pabrėžė, kad valstybės galios tikrasis matas yra pilietinės visuomenės pasirengimas veikti, įsitraukimas į viešųjų reikalų sprendimą. „Remdamiesi pasitikėjimo kultūra Jūs ne tik gražinate konkrečias vietoves, stiprinate savo bendruomenes, bet ir daug plačiau keičiate socialinę aplinką. Jūsų iniciatyvos yra įtaigūs aktyvaus veikimo pavyzdžiai, jie visai šaliai liudija, kiek pilietinės galios turi valstybę kuriantys žmonės“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pakvietė bendruomenių atstovus jungtis į savo inicijuotą projektą „Lietuvos galia“, buriantį organizacijas, bendruomenes ir pavienius aktyvius piliečius, kurių vykdomos veiklos prisideda prie žalesnės, stipresnės, teisingesnės ir inovatyvesnės Lietuvos kūrimo. „Lietuvos galia“ jau vienija apie 450 organizacijų ir bendruomenių Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Naujojoje Zelandijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje.

Prezidento komunikacijos grupė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Šalies vadovas kaip buvęs komunistas be jokių skrupulų Tiberiados broliams tik jų Dykumos dieną sugadino. Kaip tarybinė santvarka anuomet bažnyčias sandėliais vertė, taip ir dabar šventovės vis dažniau tampa rinkiminės ir politinės agitacijos arenomis.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite