PREZIDENTAS ZARASUOSE: PRIVALOME UŽTIKRINTI KOKYBIŠKĄ GYVENTOJŲ JUDUMĄ

1
136

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, tęsdamas jau tradicinėmis tapusias darbo dienas regionuose, su komanda dirba Zarasų rajono savivaldybėje.

Prezidentas su pirmąja ponia Diana Nausėdiene padėjo gėlių prie paminklo „Laisvės angelas“, skirto kentėjusiems, kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę zarasiškiams.

Susitikime su Zarasų rajono savivaldybės mere Nijole Guobiene šalies vadovas kalbėjo apie kelių būklę rajone, bendrojo ugdymo mokyklų pertvarką, įtraukųjį ugdymą, sveikatos paslaugų prieinamumą, turizmo vystymą ir Zarasų kurortinės teritorijos perspektyvas.

Kelių situaciją šalies vadovas aptarė ir atskiroje apskritojo stalo diskusijoje „Zarasai: kaip susisiekimo infrastruktūros plėtra gerina nutolusių regionų pasiekiamumą bei vidinę sanglaudą“.

Diskusijoje pristatyta susisiekimo infrastruktūros plėtros regione būklė ir prioritetai, Zarasų rajono savivaldybės strategija ir bendradarbiavimo su kaimyninėmis savivaldybėmis galimybės, aptarti veiksmai, kurių reikia imtis nacionaliniu lygmeniu.

Susitikimo metu Susisiekimo ministerija pristatė „Via Lietuvos“ sprendimą rengti Zarasų kraštui itin svarbų Zarasų aplinkkelio investicinį projektą. Prezidentas išsakė lūkestį, kad projektas bus greitai įgyvendintas, nes aplinkkelio atsiradimas užtikrins sklandų tranzitinio transporto eismą aplenkiant Zarasų miestą, pagerins eismo sąlygas Zarasų gyventojams ir turistams bei užtikrins saugesnes sąlygas pėstiesiems ir dviratininkams.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad valstybiniai keliai Zarasų krašte atrodo blogai net ir gana prastos visos Lietuvos kelių būklės fone. Zarasų rajono savivaldybėje net 50,57 proc. valstybinės reikšmės kelių netenkina Dangos būklės indekso rodiklių (šalies vidurkis – apie 39 proc.).

Prezidentas pažymėjo, kad nutolusių savivaldybių, tokių kaip Zarasai, gyventojų judumas, galimybės pasiekti paslaugas ir darbo vietas – be galo svarbūs, o dėl griūvančios, neprižiūrėtos infrastruktūros esmingai nukenčia gyvenimo kokybė.

Susitikime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės merė su savo politine komanda, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas, susisiekimo viceministras, AB „Via Lietuva“ ir AB „Kelių priežiūra“ vadovai.

Prezidento komunikacijos grupė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus
Prezidento darbo diena Zarasų rajone

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Taip,teisingai, per 35 metus gyventojų judumas pilnai” užtikrintas”. Jokio autobuso, nori pasiekti rajono centrą, samdyk transportą. Gera gyventi” gerovės valstybėje”!!! Paslaugos ” priartėjo prie žmogaus”.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite