PRIEDANGOS ZARASŲ RAJONE

6
95

Primename, kad priedanga skirta trumpalaikei (iki kelių valandų) apsaugai slepiantis, kai yra pavojus gyventojų gyvybei ar sveikatai, kilus oro pavojui, nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu (nuo netiesioginių atakų iš orlaivių, raketų, artilerijos ugnies, nuo skeveldrų, nuolaužų, sprogimo smūgio bangų, atsitiktinių kulkų). Iškilus šiai grėsmei, gyventojams rekomenduojama kuo skubiau susirasti specialiuoju žymėjimo ženklu pažymėtą artimiausią priedangą.

Kolektyvinės apsaugos statiniai (KAS) skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui ekstremalių situacijų metu – čia apgyvendintiems gyventojams būtų teikiamos būtiniausios paslaugos ir reikmenys: maistas, vanduo, drabužiai, psichologinė, medicininė ir kita humanitarinė pagalba.

Priedangų parinkimas ir ženklinimas vykdomas vadovaujantis Priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijomis, patvirtintomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2022 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 1-327 „Dėl priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijų patvirtinimo“.

Zarasų rajono savivaldybės direktoriaus 2022 m. spalio 14 d. įsakymu „Dėl Zarasų rajono savivaldybės priedangų sąrašo patvirtinimo ir ženklinimo“ Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje yra sudarytas priedangų sąrašas. Zarasų rajono mero 2023 m. liepos 5 d. potvarkiu Nr. P(2.1 E)-127 „Dėl Zarasų rajono savivaldybės priedangų sąrašo patvirtinimo ir ženklinimo“ priedangų sąrašas papildytas trimis objektais, parinktais pažymėti priedangomis.

Priedangomis paženklinti Turmanto seniūnijos administracinis pastatas, Degučių bendruomenės namai „Samanis“ ir Vajasiškio bendruomenės namai. Parenkant statinius ir patalpas, kuriuos ekstremaliųjų situacijų ar karo metu būtų galima pritaikyti gyventojams apsisaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių, atsižvelgta į statinio ar patalpų vietą, talpumą, sandarumą, konstrukcijas, patalpų vietą statinyje, privažiavimą prie statinio ir kitas aplinkybes. Priedangoms tinka gyvenamieji daugiabučiai, visuomeninės, laisvalaikio, pramogų ir kitos paskirties statiniai ar atskirai įrengtos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, rūsiai, transporto ir pėsčiųjų tuneliai, įmonių ir įstaigų sanitarinės buitinės patalpos, nedegių medžiagų sandėliai ir kt. Svarbu pabrėžti, kad karo atveju priedanga galėtų tapti ir kiekvieno namo rūsys.

Siekiant užtikrinti VRM informacinės kompanijos „Esame komanda. Turime planą“ tęstinumą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis bei patvirtinti 2023 m. lapkričio 20 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. 1-  609/2023(1.4E) Bendradarbiavimo su Lietuvos vyskupų konferencija civilinės saugos srityje įgyvendinimo nuostatai. Artimiausiu metu sieksime praplėsti priedangų sąrašą bendradarbiaudami su Zarasų katalikų bažnyčiomis.

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PRIEDANGŲ SĄRAŠAS

 • Antazavės socialinių paslaugų centras „Kartų namai“, Antazavės kaimas, Dvaro g. 19,
 • Antalieptės daugiafunkcinis centras, Antalieptės mstl., A. Žilėno g. 1,
 • Suvieko kaimo bendruomenės namai, Suvieko k., Parko g. 7,
 • Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė, Salako mstl., Laisvoji a. 14,
 • Santarvės pradinės mokyklos Salako ugdymo skyrius, Salako mstl., Šilo g. 23,
 • Salako socialinės globos namai, Salako mstl., Daugailių g. 10,
 • Salako bažnyčia, Salako mstl., Bažnyčios g. 26,
 • Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Zarasų ligoninė, Zarasų m., Vilniaus g. 1B, (įstaiga reorganizuota, dabar Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Sveikatos centras),
 • Zarasų profesinė mokykla (bendrabutis), Dimitriškių k., Šaltinių g. 46,
 • Zarasų ,,Santarvės“ pradinė mokykla, Zarasų m., Vytauto g. 16,
 • Zarasų rajono socialinių paslaugų centras, Zarasų m., Malūno g. 2,
 • Uždaroji akcinė bendrovė „Zarasų autobusai“, Zarasų m., Statybininkų g. 2, (įmonė reorganizuota, dabar Uždaroji akcinė bendrovė „Zarasų būstas“)
 • Zarasų rajono savivaldybės administracija, Zarasų m., Sėlių a. 22,
 • Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, Zarasų m., Vytauto g. 1a/2a,
 • Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras, Zarasų m., Malūno g. 4, (įstaiga reorganizuota, dabar Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Sveikatos centras),
 • Štadvilių bendruomenės pastatas, Štadvilių k., Ežerėnų g. 4,
 • Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų m., Vytauto g. 56,
 • Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiūros centro Dusetų ambulatorija, Dusetų m., Vytauto g. 29,  (įstaiga reorganizuota, dabar Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Sveikatos centro Dusetų ambulatorija),
 • Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“, Degučių k., Saulėtekio g. 5,
 • Vajasiškio bendruomenės namai, Vajasiškio k., Alksnio g. 12,
 • Zarasų rajono savivaldybės Turmanto seniūnijos administracinis pastatas, Turmanto mstl., Zarasų g. 38.

Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje numatytos sąraše priedangos yra paženklintos specialiuoju geltonos spalvos kvadrato formos ženklu, kurį sudaro namo simbolis, kurio viduryje žmogaus figūros simbolis ir žodis „PRIEDANGA“ , kuris rašomas ženklo viršuje, didžiosiomis raidėmis, raidžių aukštis ne mažesnis kaip 50 mm. (žr. 1 pav.).

Patarėjo, atliekančio parengties pareigūno funkcijas, informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

6 KOMENTARAI

 1. Ir Ukrainos karo patirtis rodo, kad tokios niekaip nesustiprintos ir specialiai neįtvirtintos „priedangos” paprastuose ir jau gerokai nusidėvėjusiuose civiliniuose objektuose labai dažnai tampa betoniniais spąstais ten saugumo ieškojusiems žmonėms.

 2. Matėme tai per sprogimą Vilniaus daugiabutyje. Griūvančios sienos virto mirtinais spąstais. Tuo tarpu, mums siūlomos tokios” patikimos” priedangos…

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite