PRIEŠ SARTŲ RISTŪNŲ LENKTYNES – ŽYGIS ,,UNT SARTŲ” – VASARIO 3 D.

0
221
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Džiugios žinios – 🐎🐎🐎 Istorinės Sartų ristūnų lenktynės šiais metais įvyks! 👣🚶‍♀️🚶Taip pat – vasario 3 d. įvyks tradicinis istorinis žygis/ekskursija Dusetose, pristatantis šio krašto istorinį ir turistinį potencialą.

Dusetose vasario 3 d. ne tik lenktyniaus geriausi Lietuvos ristūnai, bet ir šurmuliuos tradicinė mugė, vyks koncertai, parodos… Šis renginys gyva Lietuvos tradicija, jau skaičiuojanti kelis šimtus metų. Tai ir žymiausios žirgų – ristūnų varžybos Lietuvoje.

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras, prieš oficialų renginį, kviečia sudalyvauti 2,5 val. trukmės žygyje, kuriame atsiskleis nematyta ir įdomi Dusetų krašto istorija ir turistinis potencialas. Sužinosite, kodėl būtent čia – Dusetose gimė ši istorinė važybų tradicija.

Kodėl verta dalyvauti?

🐎 Daugiau pamatysite, daugiau sužinosite. Pažinsite Dusetų krašto istoriją.

🐎 Suspėsime į oficialų renginio atidarymą, matysite ristūnų varžybas, sudalyvausite mugėje.

🐎 Išvengsite spūsčių, kurios susidaro prieš renginio atidarymą.

🐎 Pasistatysite nemokamai mašinas Dusetų miestelio centre.

🐎 Žygio dalyvių laukia staigmenos!

Siūlome šiek tiek anksčiau atvykti į Dusetas, sudalyvauti istoriniame žygyje ,,Unt Sartų“ aplankant Dusetų krašto gamtos, kultūros ir paveldo objektus. O vėliau pasinerti į Sartų ristūnų lenktynes, dalyvauti Dusetų miestelio šventėje, jos kultūrinėje programoje.

Žygio pradžia – 2024 m. vasario 3 d.

Žygio trasa apie 7 km. ilgio.

Žygio pradžia – 9.00 val. – pabaiga 11.30 nuo Dusetų miestelio centro. Žygio trukmė apie 2,5 val. Sartų ežero ir

Dusetų miestelio apylinkėmis. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija.

Žygio pabaiga – 11.30 – Sartų hipodrome, prieš šventės atidarymą.

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/yjnzCoaQsVFwnbvG7

Šio žygio metu aplankysime Dusetų miesto istorinį centrą, Dusetų dailės galeriją, Pauliaus Širvio gimtinę, Dusetų miestelyje ir apylinkėse esančius kultūros ir gamtos paminklus, buvusį Pliaterių dvarvietę – Didžiadvarį, kuriame dažnai lankėsi garsiausia šios giminės atstovė Lietuvoje – Emilija Platerytė, ir daugybę kitų įdomių vietų Dusetose. Žygiuosime ir per tas vietas (o jų buvo ne viena), kur kadaise gimė ir vyko ristūnų lenktynės.

Praeisime ir Sartų žirgyną, kuris buvo pastatytas žirgams – ristūnams rengti ir puoselėti Sartų žirgų – lenktynių tradiciją.

Žygio dalyvio mokestis – 10,00 Eur.

Vasario 3 d. esi laukiamas Dusetose, unt Sartų! 🐎🐎🐎

Papildoma informacija bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Dalyvių laukia malonios staigmenos.

Žygį organizuoja Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras.

#Pasidalink

#Dusetos#Sartai#Zarasai#vasario3

Fotografija @ Normantės Ribokaitės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite