PRISIMINIMŲ VAKARAS APIE LIETUVOS PERSITVARKYMO SĄJŪDŽIO PRADŽIĄ ZARASUOSE

0
73
3

Rugpjūčio 11 d. ,minint Zarasų krašto švietėjo, visuomenininko, daktaro Domininko Bukonto 150–ąsias gimimo metines, buvo prisimintas ir Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio atsiradimas Zarasuose, nes tai susiję dalykai.

Sąjūdžio pradžia laikoma 1988 m. rugpjūčio 11 d., D. Bukonto gimimo 115-ųjų gimimo metinių minėjimas. Tada pirmą kartą viešai buvo iškelta tautinė vėliava, išsaugota šviesaus atminimo Laisvės lygos nario Romualdo Pranskūno, drąsiai su ja nueita į kapines prie D. Bukonto kapo, sąjūdiečiai pradėjo organizuotis.

Zarasų krašto muziejus surengė muziejuje saugomų nuotraukų, susijusių su sąjūdžio pradžia Zarasuose, parodą ir pakvietė sąjūdžio pradininkus ir visus tuo besidominčius žmones atvykti į prisiminimų apie sąjūdžio veiklą Zarasuose vakarą.

Renginyje dalyvavo net 7 aktyvūs pirmųjų metų sąjūdiečiai, kurie papasakojo apie tuometinę situaciją Zarasuose, apie Komunistų partijos stagnaciją, trukdymą ir nesėkmingą bandymą išsilaikyti valdžioje. Tai Gražina Karlaitė, Vilija Niauronytė, Jūratė Klimaitytė Mardosienė, Janina Breivienė, Juozas Stankevičius, Rimantas Jurevičius, Povilas Vainius. Daug minčių apie tuos virsmo metus turėjo ir renginyje dalyvavusios Romualdo Pranskūno dukros Laima ir Nijolė Pranskūnaitės. Jos pranešė ir apie šeimos sprendimą nuo tarpukario laikų išsaugotą Trispalvę, su kuria Zarasuose eita į Sąjūdžio mitingus, piketus ir kitus renginius, padovanoti Zarasų krašto muziejui.

Prisiminimų vakare dalyvavo ir Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, taip pat prisiminusi tuos laikus Zarasuose, Zarasų tarybos narė Violeta Barisevičienė. Vakaro pokalbius moderavo muziejininkė Rimutė Morozovienė.

Zarasų krašto muziejaus informacija

1

2

4

5

6

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite