PRISTATYTOS INTERNETINIO BALSAVIMO GALIMYBIŲ STUDIJOS IŠVADOS

0
413

Birželio 19 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) surengė internetinio balsavimo galimybių studijos išvadų pristatymą. Galimybių studiją atlikusi ekspertų grupė konstatavo, kad Lietuvoje internetinį balsavimą įgyvendinti galimybė yra, tačiau, kol nebus sumažinta socialinių, geopolitinių ir technologinių rizikų tikimybė, rekomenduojama balsavimo internetu realizavimą atidėti.

Seime vykusio renginio metu VRK ir studiją atlikusios UAB „Civitta” atstovai pristatė išanalizuotus internetinio balsavimo informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo, pritaikymo ir palaikymo teisinius, politinius, ekonominius, socialinius, technologinius ir aplinkosauginius veiksnius. 

Buvo apžvelgtos demokratinių valstybių praktikos iš dalies ir pilna apimtimi įdiegti balsavimą internetu. 

Taip pat pristatyti internetinio balsavimo naudų veiksniai, tokie kaip rinkėjų aktyvumo didinimas, ekonominis atsiperkamumas bei efektyvesnis balsavimo organizavimo ir rinkėjų informavimo procesas. 

Pateikta vartotojų poreikių analizė, įskaitant internetinio balsavimo naudą tokioms rinkėjų grupėms kaip užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai ir asmenys su negalia. 

Studiją atlikę ekspertai konstatavo, kad atsižvelgiant į tai, kad nors internetinis balsavimas yra pažangus technologinis sprendimas, šio projekto įgyvendinimas Lietuvoje sukuria daugiau rizikų nei naudų ir dėl to siūloma internetinio balsavimo nerealizuoti, kol nebus sumažinta aktualių socialinių (geopolitinių, nepasitikėjimo, dezinformacijos) ir technologinių (duomenų apsaugos nuo nutekėjimo, pakeitimo) rizikų tikimybė. 

Internetinio balsavimo informacinės sistemos galimybių studija (pilna versija)

Internetinio balsavimo informacinės sistemos galimybių studijos santrauka  

Renginio transliacija Seimo „Youtube” paskyroje „Atviras Seimas” –  https://www.youtube.com/watch?v=Ue4bHeFYpfo

Internetinio balsavimo galimybių studiją VRK užsakymu atliko jungtinės veiklos pagrindu veikianti UAB „Civitta” ir „e-Governance Academy Foundation” ūkio subjektų grupė. 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite