PROJEKTAS SOCIALINIO SĄMONINGUMO IR BENDRŲJŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMAS: „AŠ – KŪRĖJAS“

0
10
5

Pati ilgiausia kelionė – tai kelionė į save, kuriai reikia viso gyvenimo. Gebėti sąmoningai kurti savo gyvenimus, valdyti savo reakcijas į gyvenimiškas situacijas, nepasiklysti savo mintyse ir emocijose – tai nuolatinis kiekvieno iš mūsų gyvenimo palydovas, reikalaujantis asmeninių pastangų, stiprios vidinės motyvacijos ir laiko. Deja, bet ne visiems tai pavyksta padaryti be specialistų pagalbos.

VšĮ „Virsmo studija“ šį rudenį kvietė Zarasų r. gyventojus į grupinius užsiėmimus, kurie paremti Marijos Mendelės-Leliugienės neuroedukacinių metodų sistema, atliekančia emocijų ir minčių higienos funkcijas. Neuroedukacija – tai šiuolaikinis asmenybės ugdymo metodas, vis dažniau atrandantis kelią pas nuolat skubantį, po darbais ir svarbiais reikalais besislepiantį žmogų ir suteikiantis galimybę atsipalaiduoti, atkurti pasitikėjimą savimi, suvaldyti stresą, išsilaisvinti iš baimių, priimti tinkamus sprendimus, pagerinti santykius. Užsiėmimų metu licencijuoti lektoriai – neuroedukatoriai Rita ir Dalius Dūdėnai mokė sąmoningai mintimis keisti savo gyvenimo kasdienybę, mąstyti kokybiškiau, siekė padėti keisti asmeninį požiūrį, mąstymą bei elgseną. Kiekvienų mokymų metu buvo skiriamos praktinės užduotys taikant terapijos metodus: savo emocijų atpažinimą, išveikimą, valdymą, savo ribų nubrėžimą, pasitikėjimą savimi, tarpusavio santykius bei kitus. Rita ir Dalius netradicine, bet priimtina forma kiekvienam sukūrė erdvę, kurioje pasitelkiant spalvas, piešiant leido saugiai dalyvauti kūrybiniame procese. Tai, anot lektorės, „neįkainuojama galimybė pabūti su savimi, atsijungti nuo kasdienybės rūpesčių ir išlaisvinti vaizduotę. Atsivėrus kūrybai su teptuku rankose tampi kūrybiškesnis ir savo gyvenime: norisi visapusiškai tobulėti, atsiranda drąsos kažką keisti, išbandyti naujas veiklas, kūrybiškai spręsti problemas“.

Viliamės, kad išpieštos emocijos taps postūmiu keisti ir keistis, ir kad šie užsiėmimai bus kiekvieno dalyvavusio gražios asmeninės kelionė į save pradžia.

Dėkojame Zarasų rajono savivaldybei už skirtą finansavimą įgyvendinant neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą. Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai už suteiktas patalpas.

Apie visų užsiėmimų vykdytas veiklas galite pasiskaityti FB paskyroje – Neuroedukacijos praktikos.

Ieva Špūrienė
Nuotraukos Ritos ir Daliaus Dūdėnų

1

2

3

4

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite