PROJEKTO ,,SOCIALINĖS ĮTRAUKTIES DIDINIMAS PER SPORTINĘ VEIKLĄ“ ĮGYVENDINIMO REZULTATAI

0
61
mid news zrs 101 pirma

Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su viešąja įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru baigė įgyvendinti projektą ,,Socialinės įtraukties didinimas per sportinę veiklą“. Projekto įgyvendinimo metu buvo pasiekti ir viršyti visi projekte numatyti rezultatai – Zaraso ežero pusiasalyje įkurtas Sporto ir sveikatingumo parkas su laipynių trasomis, iš kurių viena pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims, įkurta treniruoklių ir žaidimų aikštelė, kurioje be sporto treniruoklių atrasite ir su judėjimo negalia pritaikytas supynes. Parkas buvo kuriamas įvairaus fizinio pajėgumo, amžiaus žmonėms, taip pat atsižvelgta ir į neįgaliųjų poreikius.

Pasak projekto koordinatoriaus Ramūno Keršio parkas buvo populiarus ne tik tarp vietos gyventojų, bet čia vykstančiose fizinio aktyvumo veiklose dalyvavo ir lankytojai iš visos Lietuvos. Vasarą vykusiose fizinio aktyvumo dienose dalyvavo 3109 žmonių, iš kurių 1347 buvo zarasiškiai (projekte buvo planuota, kad parke apsilankys 500 zarasiškių). Jauniausiems dalyviams buvo 2 metai (tokių buvo net trys), vyriausiems 80 (du dalyviai). Iš viso parke per vasarą apsilankė apie 4500 žmonių, o šis projektas sukūrė 5 sezonines darbo vietas.

Vykdytas projektas sulaukė daug gražių atsiliepimų ne tik iš miesto svečių ar Zarasų krašto gyventojų būrio, bet ir neįgaliųjų bendruomenės. Pasibaigus projekto veikloms parkas dirbs ir toliau, kol leis palankūs orai.

Pasak Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo, tokio sporto objekto atsiradimas paskatins ne tik vietos gyventojus sportuoti, bet ir pagyvins sportinį turizmą. Tai vienas iš projektų, kuris turės didelę reikšmę Zarasų kaip kurortinio miestelio patrauklumui ir paskatins kempingo ,,Zarasai“ plėtrą. Projekto rezultatai turi išliekamą vertę. 

Bendrą Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektą „Socialinės įtraukties didinimas per sportinę veiklą“ finansuoja Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas (projekto Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0277), skirdamas 85 proc. jo vertės. Projekto vertė – 114 874 eurų, iš kurių 17 234 eurais prisideda Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sporto ir sveikatingumo parko vystymą, jo plėtrą ir administravimą vykdo viešoji įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

mid news zrs 383 Laipynes VK 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite