RAJONO PEDAGOGŲ METODINĖ DIENA

0
19
mid news zrs 361 DSC1

Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, lapkričio 3 dieną sukvietė pedagogus į tradicinę Metodinę dieną. Šių metų renginio tema „Bendrystė stiprina ryšius“.

Tai tradicinis rajono pedagogų renginys, kuomet mokinių atostogų metu, mokytojai gali užsiimti saviugda, kvalifikacijos tobulinimu, susitikti su kolegomis ir dalintis gerąja darbo patirtimi.

Šių metų susitikimo metu norėjome paskatinti mokytojus burtis bendrai veiklai, dalintis savo pasiekimais ir iškylančiais iššūkiais, juk tik veikdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos salėje pedagogai rinkosi prie savo dėstomo dalyko staliukų.

Renginys prasidėjo skambia daina, kurią dovanojo mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus mokinys Tautrimas Jankauskas.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pasveikino susirinkusius, pristatė dienos programą, palinkėjo produktyvaus laiko.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė apžvelgė rajono švietimo aktualijas, pristatė rajone švietimo srityje vykstančius projektus, pasidžiaugė aktyviais pedagogais, pakvietė aktyviau burtis bendrai veiklai, ieškoti sprendimų kaip siekti visų mokinių pažangos.

Ši diena buvo gera proga padėkoti visiems aktyviems pedagogams, su kuriais dirbome visus metus organizuodami mokinių olimpiadas, kurdami kvalifikacijos tobulinimo renginius, vykdydami savanoriškas veiklas. Jiems įteikėme padėkas, palinkėjome sėkmės ateities darbuose.

Toliau veiklas į savo rankas perėmė lektorė, Whatansu komandos vadovė Jurga Vidugirienė. Ji pakvietė mokytojus bendrai veiklai. Kiekvienas stalelis gavo pluoštą užduočių, kurias reikėjo atlikti per ribotą laiką. Prasidėjo tikras subruzdimas!

Komandos turėjo priimti svarbius sprendimus, atsirinkti potencialias užduotis, gebėti jas įveikti įtraukiant visus komandos narius, suskaitmeninti atsakymus ir juos patalpinti tam skirtoje platformoje. O taip, veiklos buvo! Užduotys – ir kūrybinės, ir loginės, ir interaktyvios, skatinančios bendrauti, klausti, išsiaiškinti…

Kam viso to reikėjo?

Lektorė Jurga sako, jog per tokių užduočių atlikimus dalyviai augina savo žmogiškumą. Tai ir patyriminio metodo įvaldymas, ir komandos formavimas, ir asmenybės atsiskleidimas, ir bendruomeniškumo stiprinimas.

„Kiekvieno, dirbančio su mūsų jaunąja karta, supergalios – pastabumas, žingeidumas, kūrybiškumas, empatija, komandiškumas, pozityvumas, gebėjimas sukurti saugią aplinką sau ir kitiems, gebėjimas greitai reaguoti į pačias keisčiausias situacijas, kurių pilna mūsų kasdienybė. Tik kartais, įsisukę į kasdienę rutiną, šias supergalias pamirštame. Būtent todėl Metodinės dienos proga buvo pasirinktas patyriminis Whatansu „Misijos (ne)įmanomos“ užsiėmimas. Per valandos trukmės žaidimą kiekvienas jo dalyvis galėjo stebėti salėje kintančią nuotaiką – nuo nuostabos ar pasipiktinimo, iki smagaus kvatojimo supratus, kad po rimtomis pedagogų kaukėmis slepiasi nuoširdūs, įdomūs, puikiu humoro jausmu apdovanoti žmonės. Labai norėčiau, jog tai dažniau suprastų ir jų mokiniai, ir mokinių tėveliai.

Užsiėmimas buvo pagrįstas visuotinai pripažinta Kolbo metodika, keturių pagrindinių žingsnių dėka leidžiančia įprasminti kiekvieną patirtį ir pritaikyti ją kasdienybėje. Metodika orientuota į asmeninių ir socialinių kompetencijų ugdymą ir jos sėkmė slypi ne elgesio pokytyje ar patirties išgyvenime, bet norėjime savo veiksmus apmąstyti, įvertinti, reflektuoti ir keisti. Juk jei užsiėmimo pradžioje kažkam atrodė, jog užduotys yra absurdiškos ar neįveikiamos, ilgainiui kiekvienas suprato, jog svarbiausia tą valandą buvo atsipalaiduoti, pažvelgti į pasaulį vidinio vaiko akimis, nuo grandinės paleisti kūrybiškumą ir suteikti bendravimo džiaugsmo savo komandai.

Šią metodiką, įvilktą į įvairių žaidimų rūbus, Whatansu komanda jau vienuolika metų naudoja gana rimtiems tikslams pasiekti: keisti įsisenėjusias nuostatas per asmenines patirtis ir jų reflektavimą; ugdyti kritinį mąstymą; sąmoningam savo stipriųjų ir silpnųjų asmeninių savybių įsivertinimui; pasitikėjimo savimi ir asmeninės vertės gerinimui; kūrybiškumo ir spontaniškumo skatinimui; baimių ir išankstinių nuostatų įveikimui; savo vertybių sistemos nagrinėjimui; atsakomybės skatinimui; konfliktų sprendimo gerinimui; empatiškumo ugdymui; bendradarbiavimo ir komandinio darbo įgūdžių ugdymui; mokymuisi geriau įsiklausyti į kitą žmogų bei suvokti jo patirtį.

Esu dėkinga kiekvienam ir kiekvienai, kurie rado savyje drąsos truputėlį padūkti, nusišypsoti, pakeisti išankstines nuostatas.

Esu įsitikinusi, jog kūrybiškumas ir gebėjimas nuotaikingai pasižiūrėti į iš pirmo žvilgsnio neįveikiamus iššūkius nesugadina pedagogo autoriteto, anaiptol! Vaikai mokosi iš pavyzdžio. O mes – norime to ar nenorim – esame kasdieniai mūsų mokinių superherojai!“

Dėkojame visiems buvusiems ir veikusiems kartu.

Tikime, kad bendri susitikimai ir kryptinga veikla įkvėps bei motyvuos pedagogus veikti, siekti, dalintis, tobulėti – toks ir buvo pagrindinis šio renginio tikslas.

(Svetainė, kurioje patalpinti užduočių atlikimo variantai bus aktyvi dvi savaites. Užsiregistravę dalyviai galite peržiūrėti ir prisiminti smagias akimirkas.)

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite