RAJONO VADOVAI APSILANKĖ NAUJOJE ĮMONĖJE RŪSTEIKIUOSE

0
85
rk2 004

Atokus Zarasų seniūnijos Rūsteikių kaimas, tačiau idealios kaimo ramybės čia nėra. Dabar šis atokus rajono kampelis labai atgijo. Čia atvyksta arba iš jo išvyksta sunkiasvorės automašinos. Visai neseniai čia pradėjo veikti karjero skaldos gamybos įmonė. Iš naujos įmonės į statybos aikšteles keliauja smėlis, žvyras, skalda.

Prieš keletą metų UAB „Keljeras“ gimė idėja toliau plėsti Rūsteikių karjere gamybą, sukurti daugiau darbo vietų. Bendrovės tikslas buvo suprojektuoti racionalų ir saugų žemės gelmių išteklių iškasimą, kasybos metu paveiktų plotų rekultivavimą, suderinti fizinių ir juridinių asmenų, savivaldybės bei valstybės institucijų interesus dėl teritorijos naudojimo ir veiklos plėtojimo joje sąlygų. Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išdavė leidimą pradėti Zarasų rajono Rūsteikių telkinio smėlio ir žvyro išteklių dalies naudojimo plano rengimą.

UAB „Keljeras“ buvo sutvarkyti visi formalumai. Buvo įsigyta įvairi technika. Į Rūsteikų karjerą atkeliavo šiuolaikiniai įrenginiai bei technika iš Lenkijos, Austrijos ir Suomijos. Bendrovė į gamybą investavo apie 400 tūkstančių eurų.

Sumanymas pasiteisino. Pasak UAB „Keljeras“ direktoriaus Antano Lagunavičiaus, jau dabar užsakymų netrūksta. Noriai įmonės produkciją perka ilgametę patirtį gelžbetonio konstrukcijų gamyboje turintis AB „Aksa“ Visagino padalinis. Jo darbuotojams per metus reikės apie 20 tūkstančių tonų šios įmonės produkcijos. Žvilgsnį į naujos įmonės produkciją nukreipė ir kiti visaginiečiai. Šalia šio miesto statomos panaudoto branduolinio kuro saugyklos. Įmonės vadovai planuoja, kad netrukus iš Rūsteikių gaminama produkcija keliaus į šių svarbių objektų statybą. Daug žvyro, smėlio, skaldos reikia ir kelininkams. Jie patys išsiveža produkciją iš Rūsteikių. UAB „Keljeras“ sudaro sutartis ir su kitomis įmonėmis ir tiekia joms savo produkciją.

Įmonė perdirba ir statybines atliekas. Po perdirbimo jos panaudojamos įvairiuose statybos objektuose. Perdirbimo įrenginiuose yra magnetiniai prietaisai, jie atskiria, kuriuose gaminiuose yra metalas. Surinktas metalas keliauja į metalo supirkimo įmones. Iš to įmonė taip pat papildomai uždirba.

UAB „Keljeras“ direktorius Antanas Lagunavičius pasakoja, kad gaminamos medžiagos keliauja į visas apskrities statybų aikšteles. Iš Rūsteikių medžiagos keliauja ir rokiškėnams. Toliau nei 50 kilometrų vežti produkciją yra jau neracionalu. Karjere pagamintos medžiagos naudojamos kaip stambus ar smulkus užpildas betono, asfaltbetonio mišinių gamybai, kelių tiesimui, gerbūvio įrengimui, kitiems statybos darbams.

Jeigu produkcijos poreikis bus didesnis, pagalvota apie darbą dviem pamainomis. Visi mechanizatoriai yra apmokyti ir gali dirbti su keliais skirtingais mechanizmais. Įmonėje suprato, kad iš šalies kvalifikuoti darbuotojai neateis, juos rengti reikia bendrovėje. Naujoje įmonėje dirba 30 darbuotojų. `

Šiandien iš žvyro žaliavos frakcionavimo trupinimo įrenginiuose pagaminamas įvairių frakcijų smėlis, žvirgždas, žvyro mišiniai, skalda. Įmonėje gaminiai ir medžiagos sertifikuoti. Čia išgaunama reikalinga produkcija ir darbuotojai ją paruošia, užtikrindami aukštą kokybę ir reikalingas savybes. Jeigu yra būtinybė, įmonės technika nuvežama produkcija į nurodytą vietą. Šios įmonės gaminamą produkciją naudoja ne tik bendrovės, įmonės, bet ir rajono gyventojai. Žadama, kad ateityje čia bus galimybė įsigyti ir plauto smėlio. Galvojama čia ir apie kitų procesų atnaujinimą ir gerinimą, naujos paklausios produkcijos gamybą. Žaliavos čia užteks ketvirčiui amžiaus.

Rūsteikių karjero skaldos gamybos įmonėje šiomis dienomis apsilankė rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, jie gyvai domėjosi įmonės veikla ir perspektyvomis. UAB „Keljeras“ direktorius Antanas Lagunavičius patikino, kad produkcijos kokybė bei patikimumas yra pagrindinės šios įmonės darbuotojų vertybės. Finansiniai ir žmogiškieji ištekliai nukreipiami taip, kad klientai gautų kokybišką produkciją už konkurencingą kainą, kad pirkimo-pardavimo procesas būtų kuo paprastesnis, sprendimai lankstūs, o logistika sklandi. Į tai ir koncentruojamas visi ištekliai ir priimami sprendimai. Rajono vadovai, apsilankę įmonėje, džiaugėsi, kad UAB „Keljeras“ ieško optimalių gamybos sprendimų. Čia darbuotojai ramūs dėl savo ateities. Jie laiku gauna atlygį už savo darbą, patenkinti darbo sąlygomis. Dauguma darbuotojų yra mūsų rajono žmonės.

Petras Ivanovas
Nuotraukose – rajono vadovų viešnagės naujoje skaldos gamybos įmonėje akimirkos.

rk3

rk3a

rk4a

rk5

rk6

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite