RANKINIO TRENERIŲ ASOCIACIJOS VYKDYTA VAIKŲ VASAROS RANKINIO STOVYKLA „RANKINIO MOZAIKA ZARASUOSE“

0
23
1

Rankinio trenerių asociacija (RTA) – asociacija vienijanti rankinio trenerius ne tik visoje Lietuvoje, tačiau ir lietuvius trenerius dirbančius visoje Europoje. Asociacijos tikslas – išklausyti trenerius, jų interesus, organizuoti seminarus, tobulinimosi programas, teikti naudingą informaciją sporto šakos tobulėjimui. 

Rankinio trenerių asociacija projekto „Rankinio mozaika Zarasuose” vykdė trimis etapais. Patyrusius specialistus siunčiant į tris Lietuvos miestus atsižvelgiant į tai, kur Zarasų rankininkai tuo metu stovyklavo. Specialistai lankėsi Zarasuose, Vilniaus rajone „Pailgio perlas” stovyklavietėje, ir Klaipėdoje. 
 
Projekto metu buvo siekiama supažindinti jauno amžiaus rankininkus (-es) su būtinybe į sportininko fizinį rengimą, teisingą pasirengimą treniruotei ir rungtynėms, kūno priežiūrą, traumų prevencijas, galimybes kūno stiprinimo pasitelkiant sportinį inventorių. 
 
Rankinio trenerių asociacijos siekis, kad kontaktinėje sporto šakoje mažėtų traumų, keistųsi požiūris į jauno sportininko kūno puoselėjimą ir investavimą į jį.
Pasitelkiant sportinį inventorių supažindinti jaunuosius Zarasų rankininkus su teisingu jų naudojimu, galimybėmis sustiprinti kūną prieš ir po treniruotės. Galimybė sukurti programas rankininkams, kurias naudotų sezono eigoje. Įamžinti tai video formate ir naudoti rankininkų fiziniam rengimui.
 
Lietuvoje pradedant mokyti vaikus žaisti rankinį, visų pirma pradedama nuo mini rankinio. Tai kitokiomis taisyklėmis, tikslais ir žaidimo braižu paremtas žaidimas, kuris turi teikti džiaugsmą ir norą žaisti, propaguoti rankinio sporto šaką. Jis žaidžiamas trimis būdais: sporto salės, gatvės ir paplūdimio formatu. Todėl RTA specialistai visus šiuos būdus ir parodė jauniesiems rankininkams.
 
Stovyklą vedė Lietuvos moterų rankinio rinktinės ir Lietuvos paplūdimio rankinio rinktinės treneris, taip pat Lietuvos moterų krepšinio bei Lietuvos jaunimo rankinio rinktinių kineziterapeutė, kurie dalinosi savo patirtimi ne tik užsiėmimais parengtais vaikams, bet ir patirtimi su Zarasų sporto centro trenerėmis. 
Organizuotas mini rankinio turnyras.
Stovyklų metu pasitelkta daugybė komandinių ir individualių užduočių, žaidimų, siekta vaikus mokyti bendradarbiavimo, kolektyviškumo komandinėse rungtyse, psichologinėse užduotyse bei edukaciniais žaidimais. 
Vykdytos teorinės bei praktinės treniruotės, užsiėmimai.
 
Siekti rezultatai prieš projektą neabejotinai pranoko lūkesčius. Kadangi įvertinus stovyklas, pavyko sėkmingiau pasirengti artėjančiam Lietuvos rankinio čempionatui, sutvirtinti komandinius ryšius tarp vaikų komandose, susirasti naujų bendraminčių, draugų, pažinti ne tik  Zarasus, bet ir Klaipėdą, Vilniaus rajono gamtą.
Gautą filmuotą medžiagą RTA panaudos sporto šakos populiarinimui.
 
Tokios stovyklos neabejotinai skatina vaikus judėti, pažinti vienas kitą, bendrauti, mėgautis sportu ir dėl to esame dėkingi Zarasų rajono savivaldybei, kadangi projektas finansuojamas Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite