RENKUOSI PASKOLĄ – Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ?

0
61
money 2696228 1280

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, kartais tenka imti paskolą. Tai suprantama – juk žmogui reikalingas ir automobilis, ir kompiuteris, ir galimybė pasidaryti būsto remontą. Tokiems didesniems pirkiniams taupytis kartais nėra verta, tad paskola tampa geru sprendimu iškilusiems poreikiams.

Žinoma, yra ypatingai svarbu už paskolą nepermokėti – įsigilinus į pasiūlymus, galima sutaupyti ir virš tūkstančio eurų. Tad kaip tai padaryti? Į ką yra būtina atkreipti dėmesį renkantis vartojimo paskolą?

Palūkanos – apgaulingas rodiklis

Paskolų palyginimo platformos Financer.com/LT vadovas Augustas Šilanskas sako, jog neretai Lietuvos gyventojai paskolas renkasi atsižvelgdami tik į palūkanas.

Jo teigimu, tai gali tapti didele klaida, mat palūkanos sudaro tik dalį paskolos kainos, bei neparodo tikrosios kredito kainos. Pašnekovo teigimu, taip kyla grėsmė išsirinkti itin brangią paskolą mažomis palūkanomis.

Ekspertas sako, jog į paskolos kainą įeina ir kiti mokesčiai, kurie kartais gali būti ženkliai didesni nei palūkanos – tai yra sutarties administravimo mokesčiai, bei galimi sutarties sudarymo, kreditingumo vertinimo mokesčiai.

Laimei, skolintojai privalo nurodyti specialų rodiklį, kuris apima visus paskolos mokesčius bei parodo tikrąją visos paskolos kainos normą.

Atsižvelkite į BVKKMN

BVKKMN (Bendra Vartojimo Kredito Kainos Metinė Norma) – specialus rodiklis, apimantis visus paskolos įkainius. Iš esmės, nuo šios normos priklauso visos paskolos kaina.

Kalbinamas A. Šilanskas sako, jog būtent BVKKMN yra tas rodiklis, į kurį vertėtų atkreipti daugiausia dėmesio renkantis paskolą. Ekspertas pabrėžia,  jog jei palūkanos parodo tik vieną iš paskolos mokesčių, tai BVKKMN apima tiek palūkanas, tiek sutarties administravimą bei kitus galimus įkainius.

Augustas Šilanskas sako, jog BVKKMN leidžia geriau palyginti skirtingų skolintojų pasiūlymus – naudojant šį rodiklį galima išvengti bendrovių, kurios taiko itin žemas palūkanas, bei jas ,,kompensuoja“ aukštais administraciniais ir kitais mokesčiais.

Pateikite keletą paraiškų

Vis dėlto, norint gauti paskolą geriausiomis sąlygomis, vien BVKKMN lyginimo neužtenka – yra būtina lyginti ne pateikiamas preliminarias sąlygas, o gautus asmeninius pasiūlymus.

Financer.com atstovo teigimu, labai dažnai skolintojų pateikiamos preliminarios sąlygos stipriai skiriasi nuo realių sąlygų, kurias skolintojas gali pasiūlyti klientui.

Anot jo, tokie aspektai kaip žmogaus kredito istorija, gaunamos pajamos bei turimi finansiniai įsipareigojimai gali stipriai paveikti paskolos kainą, tad natūralu, jog sužinoti tikslias sąlygas galima tik pateikus paraišką.

Augustas Šilanskas sako, jog būtent dėl to yra svarbu pateikti keletą paraiškų, ir tik tada lyginti skirtingus pasiūlymus – Financer.com atstovas sako, jog paraiškos pateikimas finansiškai neįpareigoja, bei žmogui leidžia išsirinkti pigiausią paskolą.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite