RETA KRAŠTOTYROS KNYGA BIBLIOTEKOS KNYGŲ LENTYNOSE

0
40
20230417 095921

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos knygų lentynas papildė maža knygelė, išleista prieš 55 metus Vilniuje nedideliu tiražu ­ – Jonas Lingė „Kultūriniai raugai“. Joje detaliai pateikiami mikrobiologinės laboratorijos tyrimai apie įvairių pieno produktų gamybai reikalingų kultūrinių raugų savybes ir panaudojimą. Įdomu tai, kad autorius yra kilęs iš Zarasų krašto, Lietuvos Steigiamojo Seimo narys. Mažai žinome apie šį kraštietį.

Gimė 1896 m. sausio 30 d. Zarasų apskr., Dusetų valsč., Gipėnų vienkiemyje. Mokėsi Dusetų dviklasėje mokykloje, vėliau Šiaulių gimnazijoje. 1917 m. baigė į Voronežą perkeltą Vilkaviškio berniukų gimnaziją. Tais pačiais metais įstojo į Charkovo universiteto Medicinos fakultetą. 1918 m. grįžo į Lietuvą, išrinktas į Dusetų valsčiaus komitetą.

1919 m. persikėlė į Kauną, dirbo Žemės ūkio ir valstybės turto ministerijos Žemės ūkio departamente. Tais pačiais metais pašauktas į Lietuvos kariuomenę.

1922 m. į Steigiamąjį Seimą pateko J. Galvydžiui-Bykauskui atsisakius mandato. Priklausė krikščionių demokratų blokui. Vėliau studijavo Žemės ūkio akademijoje, dirbo Kaune Pieno raugų laboratorijoje. Sovietiniais metais dirbo Kaune veikusiame sviesto ir sūrių tyrimo institute.

Mirė 1987 m. balandžio 29 d.

Dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai, perdavusiai šį retą leidinį.   

Šaltinis: https://www.lrs.lt/

Parengė Jolanta Lementauskienė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

20230417 095847

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite