RUDENIO PRADŽIA GYVENTOJUS DŽIUGINO ATIDUOTUVĖMIS

0
39
Atiduotuve Zarasuose2

Rudenio pradžioje per dvi savaites Zarasų rajone įvyko net 4 atiduotuvės!  

Rugpjūčio 28 Zarasuose vyko jau tradicine tapusi prieš rugsėjinė atiduotuvė, kurioje dalyvavo gausus būrys gyventojų ir svečių. Begalė atneštų nebereikalingų (tačiau dar tinkamų naudoti) daiktų ir didelis kiekis naujus namus radusių daiktų – savotiški mainai ir bendrystė dalinantis.
Rugsėjo 3, 5 Zarasuose, tiksliau – Dimitriškėse vyko iš Vokietijos atvežtos labdaros dalinimas. Čia buvo atiduodami drabužiai ir kiti namų apyvokos daiktai. Per dvi dienas čia spėjo apsilankyti didelis gyventojų srautas. Už Dimitriškėse vykusią atiduotuvę nuoširdus ačiū Ugnei Ulianskienei ir visai komandai prisidėjusiai išdėliojant, rūšiuojant, tvarkant didžiulį kiekį atiduodamų daiktų.
Rugsėjo 4 Dusetose vyko pirmoji atiduotuvė, kurią inicijavo Dusetų bendruomenės aktyvistės Agnė Šukštulytė-Pacevičė ir Ingrida Tatarūnė. Atiduotuvė vyko simbolinėje vietoje, Dusetų centre – prie naujai remontuojamų bendruomenės namų, kurie artimiausiu metu atvers duris Dusetų bendruomenei. Atiduotuvė pavyko puikiai, Dusetiškiai jau laukia pakartojimo. Tikimės, kad atiduotuvės Dusetose taps gražia tradicija.

Atiduotuvės vyksta nebe pirmą kart, tačiau kaskart ateina vis naujų žmonių, kuriems dažnai kyla tie patys klausimai, taigi, pateikiame keletą nusistovėjusių taisyklių (atsakymų į kylančius klausimus):
1. Atnešti nebūtina. Ateiti į atiduotuvę gali bet kas. Nebūtina ką nors atnešti atiduoti, galite tiesiog ateiti apsižvalgyti ir jei kas tiks – pasiimti.
2. Saugoti nereikia. Atneštų daiktų nereikia saugoti. Jei turite laiko – išdėliokite savo atneštus atiduoti daiktus į jiems skirtas vietas, jei neturite laiko – savanoriai gali tai padaryti už jus.
3. Labai svarbu eiliškumas. Ne be reikalo prašome visų atvykusių pat pirma išdėlioti visus atneštus daiktus, o tik tada apžiūrinėti bei matuotis. Tik išdėlioję daiktus į tam skirtas vietas turėsime šiokią tokią tvarką (vienur – vaikiški drabužiai, kitur – moteriški, dar kitur – vyriški, dar kitur – batai, indai, žaislai, knygos ir t.t.). Jei neišdėliotume daiktų pagal minimalią sistemą, o pradėtume tiesiog raustis maišuose ir dėžėse – po 10 min turėtume vieną labai didelį šiukšlyną, kuriame vargu ar kas norėtų ieškoti sau dar tinkančių daiktų.
4. Kas lieka – keliauja rūšiavimui. Kad ir kaip norėtųsi, kad kuo mažiau atneštų daiktų liktų – visgi po atiduotuvės lieka nemažai rūbų, batų. Jei turite minčių kur galime dar kart panaudoti likusius rūbus – paskambinkite man.

Iki kitų kartų!

Atiduotuvių Zarasuose iniciatorė
Aurelija Trimonytė, 867567817

Atiduotuve Dimitriskese1

Atiduotuve Dusetose1

Atiduotuve Dusetose2

Atiduotuve Dusetose3

Atiduotuve Zarasuose1

Atiduotuve Zarasuose3

Atiduotuve Zarasuose4

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite