RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

0
23
rugsejo1

Džiaugiamės, kad rugsėjo 1-osios skambutis šiais metais moksleivius į mokyklą sukvies ne virtualiai. Po ilgo laiko mokymosi nuotoliniu ugdymo būdu, sugrįžtame į klases mokytis kontaktiniu būdu. Nors pandemija niekur nedingo, labai norisi tikėti, kad įpratome elgtis saugiai jos metu ir padarysime viską, kad per mokslo metus netektų vėl išsiskirstyti prie kompiuterių ekranų.

Naujais mokslo metais ugdymas vyks kontaktiniu būdu, laikantis saugaus ugdymo organizavimo principų, Operacijų vadovo–Sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų.

Ikimokyklinio ugdymo grupėse turės būti užtikrinama maksimali grupių izoliacija, vaikai turi lankyti nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla turi būti vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto. Pedagogai tą pačią dieną gali dirbti tik vienoje grupėje.

Bendrojo ugdymo mokyklose (1–12 kl.) turės būti reguliuojami srautai, kad būtų išvengta jų maišymosi.

Būreliuose ir kituose neformalaus švietimo užsiėmimuose, organizuojamuose uždarose erdvėse vienu metu, galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 asmenų. Skaičius neribojamas, jei visi vaikai ir darbuotojai yra arba pasiskiepiję arba persirgę, arba nuolat testuojasi dėl COVID-19 ligos.

Visi švietimo įstaigų darbuotojai ir mokiniai nuo penktos klasės turės dėvėti kaukes uždarose patalpose. Kaukių leidžiama nedėvėti mokiniams ir mokytojams kai jie sportuoja, veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu. Taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali.

Dažnai liečiami paviršiai mokyklose turės būti dezinfekuojami, patalpos vėdinamos prieš atvykstant mokiniams, pertraukų metu, ypač jei viena bendra patalpa, pvz., valgykla, naudojasi kelios grupės viena po kitos. Jei užsiėmimams naudojamas inventorius, jis turi būti išvalomas ir dezinfekuojamas po kiekvieno panaudojimo. Taip pat privalu laikytis rankų higienos ir dezinfekcijos.

Privaloma nuolat stebėti mokinių ir darbuotojų sveikatą. Mokinių sveikatos patikrinimas dėl COVID-19 yra savanoriškas. Tai nėra barjeras eiti į mokyklą. Ją privalo lankyti visi sveiki ir nesantys izoliacijoje vaikai.

Mokyklos turės pasirinkti testavimo būdą: kaupinius (atliekama prižiūrint sveikatos specialistui) ar greituosius antigenų testus (mokiniai atlieka savarankiškai, prižiūrint mokyklos paskirtam darbuotojui). Testuotis kaupinių metodu klasė galės kai su tokiu būdu sutinka ne mažiau kaip 30 proc. klasės mokinių tėvų. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų grupėse ir klasėse bus vykdomas paviršių PGR tyrimas. Testavimas paviršių PGR tyrimo metodu ugdymo įstaigose turėtų būti vykdomas kas 14 dienų, ėminiai kaupiniams imami kas 4–7 dienas, o savikontrolės tyrimas atliekamas kas 3–5 dienas.

Šių metų rugpjūčio 25 d. įvykusiame švietimo įstaigų ir rajono Savivaldybės vadovų pasitarime, kuriame dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, rajono Svivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, rajono švietimo įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, švietimo įstaigų padalinių vedėjai bei rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus specialistai, buvo aptarti svarbūs darbo organizavimo, pasiruošimo naujiems mokslo metams ir jų metu planuojamų darbų organizavimo klausimai. Pasitarimo metu nuspręsta, kad mokyklos atliktų tėvelių apklausą dėl testavimo būdo pasirinkimo ir sutikimo testuotis. Todėl labai prašome aktyviai dalyvauti šioje apklausoje ir rekomenduojame sutikti testuotis. Imunitetą turintiems – pasiskiepijusiems ar persirgusiems mokiniams – testuotis nereikia, tačiau apklausoje dalyvauti reikia, kadangi pagal testavimo tvarką, procentinė sutinkančių testuotis dalis skaičiuojama neatsižvelgiant į tai, kokiam skaičiui mokinių testavimas nereikalingas.

Labai prašome skiepytis visus švietimo įstaigų darbuotojus, kurie nėra persirgę, o taip pat mokinius nuo 12 metų. Pasiskiepyti galima Zarasųrajono savivaldybės viešojoje įstaigoje Pirminės sveikatos priežiūros centre (Zarasų poliklinikoje), o jei gyvenate Zarasų rajone, dėl pasiskiepijimo galite kreiptis į Dusetų (tel. (8 385) 56290), Salako (tel. (8 385) 59241) bei Turmanto (tel. (8 385) 58225) ambulatorijas.

Prasidėjus ugdymo procesui, klasėje užsikrėtus koronaviruso infekcija vienam ar keliems vaikams, nebūtinai teks visiems izoliuotis. Epidemiologai bendraus su ugdymo įstaiga ir aiškinsis, kokie asmenys turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju ir koks buvo sąlyčio pobūdis. Bus nustatomi didelį ir mažą sąlytį turėję žmonės – bendraklasiai arba pedagogai. Specialistai kiekvieną atvejį vertins individualiai, todėl labai svarbu laikytis nustatytų reikalavimų ir saugumo principų. Nustačius, kad rizika buvo aukšta, izoliuotis reikės keturiolika dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos. Norint susitrumpinti izoliacijos laiką, septintą izoliacijos dieną reikėtų atlikti PGR tyrimą. Gavus neigiamą testo atsakymą, izoliacija gali būti nutraukiama po dešimtos dienos.

2021–2022 m. m. planuojama, kad nuotolinis mokymas galėtų prasidėti tik esant itin sudėtingai epidemiologinei situacijai. Tačiau net ir esant blogai epidemiologinei situacijai, nuotolinis ugdymas nebūtų taikomas ikimokykliniame ir pradiniame ugdyme bei abiturientams (šiuo atveju abiturientams nuo vasario 1 d.).

Taigi, mieli mokiniai, rugsėjo 1-ąją visų laukiame klasėse. Atkreipiame dėmesį, kad dėl saugumo rugsėjo 1-osios šventės kai kuriose mokyklose išskiriamos srautais ir organizuojamos ne visiems mokiniams kartu, o klasėse, tik su savo mokytoju.

Informuojame apie Zarasų rajono mokyklų rugsėjo 1-osios švenčių grafiką:
– Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija: šventė vyks 9.30 val. mokyklos kieme;
– Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija: 8 val. šventė vyks 5 kl. mokiniams mokyklos kieme, po to mokyklos salėje, 6 kl. mokiniams – tik klasėse, 9.30 val. 7–8 kl. mokiniams šventė vyks tik klasėse, Salako ugdymo skyriuje šventė vyks 10 val.;
– Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla: 8.30 val. 2-4 kl. mokiniams šventė vyks klasėse, o 9.00 val. priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1 kl. mokiniams šventė vyks mokyklos kieme;
– Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos naujos grupės Zarasų „Santarvės“ mokyklos pastate atidarymo šventė vyks 10 val., Magučių ugdymo skyriuje – 11 val. tik klasėse;
– Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija: 11 val. IV gim. kl. mokiniams šventė vyks mokyklos kieme, o 1–8 kl. ir I–III gim. kl. mokiniams – tik klasėse;
– Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija: 9 val. vyks Šv. Mišios, skirtos Mokslo ir žinių dienai, Dusetų bažnyčioje, o vėliau – susitikimai klasėse;
– Zarasų sporto centras: šventė vyks 14 val.;
– Zarasų meno mokykla: šventė vyks 11 val. mokyklos kieme, Dusetų meno mokykloje – 14 val. susitikimas su I kl. mokiniais salėje;
– Zarasų profesinė mokykla: šventė vyks10 val.

Linkime visiems saugių, sveikų, sėkmingų ir įkvepiančių stiprybės išsikeltiems tikslams pasiekti naujų mokslo metų!

Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite