SALAKO SENIŪNIJOJE KARO AIDAS

0
41
soviniai

Zarasų kraštui istorija taip lėmė, kad čia vyko abu pasauliniai dvidešimtojo amžiaus karai. Šių karų veiksmų palikimas – rajono teritorija liko gausiai užteršta objektais, keliančiais grėsmę, sprogmenimis. Kasmet rajone surandama ir neutralizuojama nemažai sprogmenų, jie dažnai kelia pavojų žmonėms. 2015 metais rajone „išderėjo“ gausus keliančių pavojų radinių skaičius. Tada rajone buvo neutralizuota daugiau kaip 2 tūkstančiai sprogmenų.

Štai kovo 11-ąją Salako seniūnijos Rudakiškės kame buvo kasinėjama žemė. Šio kasinėjimo metu buvo aptiktas nelauktas radinys. Žemėje buvo surasti šoviniai. Bendras pagalbos centras gavo pranešimą apie radinį.

Į radinio vietą atvyko Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Patyrę išminuotojai surinko šovinius, patikrino teritoriją ir jau po keleto valandų Salako karjere nuaidėjo sprogimas. Jo metu sunaikinta 1454 Antrojo pasaulinio karo šovinių.

Žmonės tampa aktyvūs, pilietiški ir informuoja apie pavojų keliančius radinius. Jų ir išminuotojų dėka išvengiama žmonių aukų. O juk šalyje yra pavyzdžių, kai karų aidas skaudžiai atsiliepia: žūsta žmonės, jie sužalojami. Po karų praėjo daug dešimtmečių, tačiau karo palikimų būtina saugotis. Šis skaudus palikimas kelia pavojų žmonių gyvybei, sveikatai, turtui.

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite