SALAKO ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS SOPULINGOSIOS BAŽNYČIOJE – NACIONALINIO KAUNO DRAMOS TEATRO SPEKTAKLIS „VĖJAS GLUOSNIUOSE“

0
70

Birželio 8 d. 17.30 val. Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje – Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Vėjas gluosniuose“. Šis veikalas yra specialiai pritaikytas šventyklos erdvei, rodytas Šiluvos bazilikoje, todėl ir mūsų krašte atsiveria unikali galimybė jį pamatyti išskirtinės architektūros Salako bažnyčioje.

Spektaklis – tai viena projekto „Amžinųjų vertybių gyvastis: Antanui Poderiui -160“ dalių. Salako šviesuolis, mokytojas A. Poderys jau prisimintas mokslinėje konferencijoje. Aptarti ir šiandienos žvilgsniu naujai įvertinti jo nuveikti darbai. Svarbi vieta projekte tenka ir teatrui, kadangi mokytojas aktyviai reiškėsi kultūriniame Salako gyvenime, buvo subūręs vaidintojų grupę, statė spektaklius.

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklio „Vėjas gluosniuose“ veiksmas nukelia į XVI amžių, kur Livonijos pasienyje lietuvių ir lenkų kariuomenė laukia mūšio su rusų armija dėl Livonijos krašto. Šventasis Kazimieras drauge su Angelu trumpam nusileidžia į žemę tyrinėti žmogaus ir jo žemiškojo gyvenimo. Tačiau jų viešnagė užtrunka. Lietuvos ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas liūdi dėl mirusios karalienės Barboros, kareivių gretose veši apatija, skurdas, alkis, neviltis ir nuovargis. Nusivylusio žmogaus akyse žemė tapusi purvinu užkampiu, kur du žmonės toliau vienas nuo kito nei du žvaigždynai. Kazimieras stengiasi pripildyti žmonių sielas tikėjimo, suteikti jiems dvasinės stiprybės ir sugrąžinti karaliui pasitikėjimą savo jėgomis, tačiau patiria, kad žmonės nori klausyti tik savęs. Nepaisant visko, jų kalba tokia graži savo laikinume, kaip vėjas gluosniuose. Visiems jiems lemta žūti rytojaus mūšyje, tačiau Kazimieras supranta, kad jie nepasiruošę mirčiai, ir meldžia Dievo atidėti mūšį bent vienai dienai. Ar jo malda bus išklausyta? „Angele, ar gali būti kas nors baugesnio, kaip visatos tyla ir žmonių nesugebėjimas suprasti?“,- klausia Kazimieras.

„Vėjas gluosniuose“ – Lietuvoje mažai žinomo išeivijos rašytojo Algirdo Landsbergio pjesė, parašyta JAV 1956 metais. A. Lansbergis gimė Kybartuose. Šiemet minimos 100 –osios jo gimimo metinės. Rašytojas kūrė romanus, noveles, pjeses, redagavo Antano Škėmos raštus, vertė lietuvių literatūros kūrinius į anglų kalbą. Dramaturgas, atstovaujantis pokario jaunąją kartą, nagrinėja dvasinį konfliktą – kaip gyventi žmogui istorinių katastrofų akivaizdoje, iškelia gyvenimo beprasmybės ir laikinumo problemas.

„Pjesėje kalbama apie paprastus žmones, keistai supintus jų likimus karo akivaizdoje. Dabar, kai jaučiame stiprias geopolitines įtampas, manau, kad šis veikalas yra labai aktualus. Be to, Algirdo Landsbergio tekstai – tarsi lietuviškos sąmonės imuniteto stiprinimas“,– įsitikinęs spektaklio sumanytojas ir režisierius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Gytis Padegimas.

Spektaklio scenografiją ir kostiumus sukūrė dailininkė Birutė Ukrinaitė, muziką – kompozitorius Raimundas Martinkėnas, choreografiją – Indrė Puišytė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Zarasų raj.  savivaldybė
Vykdo Zarasų kultūros centras
Organizatoriai Zarasų raj. savivaldybės kultūros centro Salako teritorinis padalinys, Salako seniūnija, bendruomenė „Sakalas“

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite