ŠALTAS SAUSIS DIDINO ŠILUMOS SUVARTOJIMĄ: KIEK MOKĖSIME UŽ BŪSTO ŠILDYMĄ?

3
133
1400x700panevezio energija

Šį sausį vidutinė lauko temperatūra Zarasuose siekė -6,2 °C šalčio, kai pernai tuo pačiu metu buvo -1,2 °C. Dėl šaltesnių orų šį sausį daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 34 proc. daugiau šilumos nei 2023-ųjų sausį. Lyginant su pernai metais, šį sausį būsto šildymo mokėjimų dydį amortizavo 25,2 proc. mažesnė AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina. Gyventojų mokėjimai už šildymą šį sausį bus labai panašūs į 2023 metų sausio.

Lyginant su praėjusiu gruodžio mėnesiu, gyventojams teks vidutiniškai mokėti apie 22 proc. daugiau dėl sausį išaugusio šilumos kiekio būsto šildymui, nors šilumos kaina buvo 4 proc. mažesnė.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 50 m2 ploto buto savininkas senos statybos neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose šių metų sausio mėnesį vidutiniškai išleis apie 90 eurų. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 1286 kWh (25,72 kWh/ m2) šilumos. Prieš metus vidutinė tokio būsto sąskaita už šildymą sudarė panašiai tiek pat, apie 92 eurus. Prieš mėnesį tam pačiam plotui apšildyti gyventojai išleido apie 74 eurus.

Mažiau energijos naudojančiuose naujos statybos ar renovuotuose daugiabučiuose 50 m2ploto butų šildymui šių metų sausį vidutiniškai suvartota apie 761,5 kWh (15,23 kWh/m2). Čia mokėjimai už šilumą sudaro apie 53 eurus, tiek pat kaip ir prieš metus. Praėjusių metų gruodį tam pačiam plotui apšildyti buvo išleista apie 43 eurus.

Sąskaitų dydis tiesiogiai priklauso nuo suvartojamo šilumos kiekio šildymui, o jo dydis proporcingas vidaus patalpų ir išorės lauko temperatūrų skirtumui – tai yra kuo žemesnė išorės temperatūra, tuo daugiau šiluminės energijos reikia palaikyti reikiamą vidaus temperatūrą namuose.

Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti tame pačiame mieste gali skirtis iki kelių kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rūsio būklės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą šį ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.

Daugiabučių gyventojai, norėdami pagerinti šildymo kokybę ir sumažinti energijos suvartojimą, turėtų kuo greičiau priimti sprendimą dėl namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų sutvarkymo, juolab, kad valstybė teikia paramą inžinerinei renovacijai (daugiau informacijos: https://www.apva.lt/aktualus-kvietimai/). Nauji kvietimai paramai gauti turėtų būti paskelbti 2024 m. 1 pusmetyje, todėl gyventojai ir pastatų valdytojai turėtų pradėti ruošti paraiškas jau dabar.

AB „Panevėžio energija“ informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

3 KOMENTARAI

  1. Tai kad jau ir tie renuovuoti namai pelėsiais, kerpėm ir dar kažkokiu žaliu dumblu apaugo. Kad visa tai pašalinti, reikia kercherio, daug vandens su chemija, autobokštelio ir šiais aparatais operuojančių operatorių. Spėkite, kas už visa tai anksčiau ar vėliau susimokės?

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite