SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ 2024

0
160

2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių bus minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena! Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę – tam skirta Saugesnio interneto savaitė. Dėl edukacinių užsiėmimų Zarasų viešojoje bibliotekoje kreiptis į vyresn. bibliotekininkę Ziną Černovienę, tel. 8 64571973.

Saugesnio interneto dienai paminėti skirtas renginys vyks 2024 m. vasario 6 d. 15:00 val. Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (Studentų g. 48, Kaunas). Renginys skirtas vyresniųjų klasių mokiniams ir mokytojams. Renginio tema – skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje (renginio programa rengiama). Renginys taip pat bus transliuojamas internetu.

Vasario 8 d. 13 val. kviečiame stebėti: „Naujausios tendencijos: slaptoji dirbtinio intelekto pusė ir kritinio mąstymo ugdymas“.

Dirbtinis intelektas (toliau – DI) tampa vis plačiau naudojamas. Jo teikiamos turinio ir vaizdų kūrimo galimybės kelia ir naujus iššūkius saugesniam elgesiui internete. Transliacijos metu „Baltimax“ kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Lukas Apynis kalbės apie DI raidą, privatumo užtikrinimą naudojant dirbtinį intelektą, kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto sinergiją bei įdomiausius dirbtinio intelekto nusikaltimus.

Antroje transliacijos dalyje asociacijos „Langas į ateitį“ atstovė pristatys medžiagą, skirtą saugesnio interneto edukacijoms – medžiagą apie medijų raštingumą, kritinio mąstymo ugdymą, priemones, užtikrinančias saugesnį elgesį internete.

Kviečiame registruotis.

Probleminis interneto naudojimas: kas tai yra?

Šiuo metu visi esame prisijungę — dirbame, bendraujame, mokomės, atsipalaiduojame internete. Daugumai mūsų tai suteikia daug naujų galimybių. Tačiau kai kuriems mūsų tai kelia ir iššūkių — įsitraukiame per daug, praleidžiame daugiau laiko nei planavome, negalime sustoti. O galbūt tai problema mūsų vaikams? Kviečiame žiūrėti 2023 metais įrašytą laidą, kurioje nagrinėjama, kada naudojimasis internetu tampa vis sudėtingesnis, ir pristatomas būdas pažvelgti į tai nauju kampu.

Laidos pranešėjai: sveikatos psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorė dr. Roza Joffė-Luinienė, psichologas Aleksandr Miskelovič ir lektorė, Socialinių projektų instituto direktorė Julita Pigulevičienė. Laidos partneris – Socialinių projektų institutas.

Transliaciją žiūrėkite čia.

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos informacija

Parengta pagal https://www.epilietis.eu/saugesnio-interneto-savaite-2024/

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite