„SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ“ MOKSLEIVIAMS ZARASŲ BIBLIOTEKOJE

0
60
SID2022 logo savaite

Saugumas namuose, viešose vietose ir virtualioje erdvėje svarbus kiekvienam ypač vaikams, kurie dar nesugeba įvertinti realių pavojų ir grėsmių.

Paaugliai (9-12 metų) mėgsta bendrauti, žaisti žaidimus, dalintis vaizdo ir garso įrašais, žiūrėti filmus, skaityti naudodamiesi interneto ryšio teikiamomis galimybėmis. Tačiau daugelis jų nežino apie tai ką internetas „žino“ apie juos. Apie asmeninės svarbios informacijos praradimą, priklausomybę nuo virtualaus pasaulio nuo kurio kenčia daug internautų, vaikų ir suaugusiųjų. Todėl svarbu žinoti kodėl ir kokių taisyklių privaloma laikytis virtualioje erdvėje.

Zarasų viešoji biblioteka dalyvavo jau 19-ą kartą Lietuvoje rengiamoje „Saugesnio interneto savaitėje“ vykusioje vasario 7-13 dienomis, kurios tikslas – įgalinti visuomenę, ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį jame. Dėl ypatingos situacijos dėl Covid-19, renginiai moksleiviams vyko virtualiai, naudojantis „Google Meet“ ir „Zoom Cloud Meeting“ programas.

Surengtame trijų turų protų mūšyje „Kurkime geresnį internetą kartu!“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III C, IV A, IV B, IV C klasių moksleiviai. Prieš prasidedant viktorinai bibliotekininkė Zina Černovienė supažindino dalyvius su Savaitės atsiradimu, jos reikšmingumu vaikams ir suaugusiesiems. Su virtualaus pasaulio teikiamomis galimybėmis ir grėsmėmis. Kiekviename ture buvo pateikta po 5 klausimus. Atsakant į pirmojo turo klausimus apie „Saugesnio interneto savaitę“ reikėjo pasirinkti atsakymą „Taip“ arba „Ne“. Antrajame ir trečiajame turuose apie interneto paslaugas ir saugų naudojimąsi juo buvo pateikta po tris klausimus, iš kurių reikėjo išsirinkti vieną ar kelis teisingus. Iš pateikusiųjų atsakymus geriausiai sekėsi IV A klasės mokiniams Domantui Stunžėnui, Militai Morozovai, Dariui Kuosai, Airidai Augulytei, IV B – Lukai Kaveckaitei, Gabijai Bartaškaitei, Veronikai Kudrešovai ir Joanai Zinkevičiūtei, IV C – Elijai Vaitkūnaitei, Stellai Vaitkevičiūtei, Darjai Michailovai, Gustei Bartaškaitei.

Dalyviams buvo pateikta informacija kur jie gali kreiptis dėl netinkamo turinio, smurto ar kitokio  nederamo pasiūlymo virtualioje erdvėje. Jiems pateikta „Vaikų linijos“, veikiančios visoje Europoje telefono numeris, interneto svetainių adresai.

Biblioteka dėkoja visiems dalyviams – moksleiviams ir pedagogams už dalyvavimą „Saugesnio interneto savaitės“ renginiuose ir indėlį padedant savo bendruomenės nariams jaustis saugesniais internetinėje erdvėje.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite