SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖS RENGINIAI KITAIP

0
35
Logo Saugesnio interneto savaite 2021

Vasario 8-13 dienomis vyksta jau 18-oji Saugesnio interneto savaitė, kurios tikslas atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Jos organizatoriai ir partneriai: asociacija „Langas į ateitį“, projektas „Prisijungusi Lietuva“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Ryšių reguliavimo tarnyba, Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir kitos įstaigos ir organizacijos besirūpinančios visuomenės saugesniu naudojimųsi interneto paslaugomis.

 Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuolatinė kiekvienais metais organizuojamos šviečiamosios teminės akcijos dalyvė. Organizuojamose viktorinose, protų mūšiuose aktyviai dalyvaudavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių moksleiviai. Šiais, 2021-aisiais metais, biblioteka dalyvavo kitaip, organizavo nuotolines veiklas. Vasario 10-11 dienomis vykusiose viktorinose „Naudokimės saugiai“ dalyvavo šios mokyklos III a ir III c klasių moksleiviai, mokytojų Dalios Kukonenko ir Irenos Sabaliauskienės ugdytiniai. Dalyviams buvo paruošti klausimai apie asmens duomenų saugumą ir pateikti keli atsakymų variantai. Reikėjo išrinkti ir pažymėti vieną ar du teisingus atsakymus. III a klasės moksleiviai su dideliu entuziazmu žymėjo atsakymus ir jiems puikiai sekėsi išsirinkti teisingus. Įveikę užduotį diskutuodami pasidalino savo patirtimis naudojantis internetu. III c klasės moksleiviai atsakinėdami taip pat pasirinko beveik visus atsakymus teisingai, tik nežinojo, kad internete kiekvienas gali apsimesti bet kuo. Tačiau užduotį „Nuotraukos: Viešinti/ Neviešinti“ įveikė puikiai.

Džiugu, kad moksleiviai ir pedagogai rūpinasi saugesniu naudojimusi internetu, papildo žinias ypač aktualias šiuo metu, mokantis ir bendraujant nuotoliniu būdu.

Parengė Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

1

2

3

4

5

7

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite