SAUGUMO REIKALAVIMAI NORINTIEMS ĮSIGYTI ŠAUNAMĄJĮ GINKLĄ

0
74
šautuvas

Kiekvienas Lietuvos pilietis, jei nori savigynai turėti  šaunamąjį ginklą, jį gali įsigyti, sulaukęs 21 arba 23 metų, priklausomai nuo ginklo kategorijos. Tokį pageidavimą išreiškęs asmuo privalo būti nepriekaištingos reputacijos, atitikti būtinus sveikatos reikalavimus ir turėti reikiamas sąlygas ginklui laikyti.

Kokius žygius tenka atlikti, kai nusprendi įsigyti šaunamąjį ginklą?

Pirmiausiai reikia gauti specialią pažymą iš gydymo įstaigos, po to jau galima pateikti prašymą policijos komisariatui dėl leidimo turėti šaunamąjį ginklą savigynai. Toliau seka specialūs kursai atitinkamoje mokymo, kaip naudotis ginklu įstaigoje. Galiausiai teks namuose įsigyti specialų seifą ginklo laikymui, parodyti jį policijos pareigūnams. Ir tada, jei visi reikalavimai bus nepriekaištingai įvykdyti, gausite leidimą namuose laikyti ginklą.

Kokie rūpesčiai užgriūva žmogų, kuris nori turėti ginklą?

Tas žmogus, kuris nusprendžia turėti ginklą, turi būti itin atsakingas už save ir aplinkinius. Pavyzdžiui, jis negali viršyti 0,4 promilės alkoholio kraujyje, jam draudžiama nešiotis su savimi ginklą tada, jei leidžia laiką, gerdamas svaigiuosius gėrimus bare, kavinėje ar restorane.

Ginklas turi būti laikomas tokioje vietoje, kur jo negalės pasiekti nei namiškiai, nei pašaliniai žmonės. Be to, ginklo laikymo sąlygas kartas nuo karto tikrina policijos pareigūnai, o leidimą jam turėti reikia pratęsti kas penkti metai. Tad prieš nusprendžiant įsigyti asmeninį ginklą, reikia gerai pagalvoti, ar jis iš tikrųjų jums yra būtinas.

Kaip mokytis naudotis šaunamuoju ginklu?

Norint turėti ginklą reikia išmokti tinkamai juo naudotis. Namuose ar kur nors laukuose, šaudant į tuščias skardines, to negalima daryti. Todėl reikia pagalvoti ir apie tas išlaidas, kurias teks skirti šaudymo pamokoms šaudykloje. Savarankiškai saugiai šaudyti neįmanoma išmokti, tam reikalinga profesionali pagalba. Priešingu atveju, panaudodamas ginklą gali pats susižeisti, ar sužeisti kitą, niekuo dėtą žmogų.

Kokių rūšių yra seifų užraktų spynos?

Firmos Griffon produkcija – tai patikimi seifai, kuriuose esančius vertingus daiktus ir ginklus saugo įvairių rūšių spynos. Jų rūšys yra šios: elektroninės, raktinės, dvigubos raktinės, raktinės ir elektroninės, biometrinės ir elektroninės bei cilindrinės.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite