SAUSIO 13-OSIOS – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS – MINĖJIMAS DUSETOSE

0
71

Dusetose, kaip ir visoje Lietuve, sausio 13-ąją minėjome Laisvės gynėjų dieną. Po Šv. Mišių už Lietuvos laisvės gynėjus Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, kurias aukojo klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, iškilminga eisena atėjo į Sartų pakrantę. Čia prie kaitraus laužo nuskambėjo tautiška giesmė, tylos minute buvo pagerbti žuvusieji… Svečiai bei dusetiškiai dalinosi prisiminimais apie 1991 metų didvyrišką sausio 13-ąją. Pasisakė Zarasų r. savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius, klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktorė Dalia Deinienė, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Padustėlio gyventoja Daina Jasinskienė. Prabėgus keliems dešimtmečiams, skaudūs prisiminimai nenublanko, išliko gyvi, pilni ne tik skausmo, bet ir pasididžiavimo, kad pavyko išsaugoti Lietuvos laisvę.

Daug įdomaus apie tų laikų įvykius papasakojo Bernardas Anužis – Kretingos meno mokyklos direktorius, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kretingos rajono tarybos pirmininkas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio seimo narys, 1990-1995 m. Kretingos savivaldybės tarybos pirmininkas – ( atitikmuo- dabartinis savivaldybės meras). Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę, 2000 metais apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu.

Vėliau skambėjo patriotiškos, visiems gerai žinomos, dainos Tėvynei. Prie Kultūros centro Dusetų dailės galerijos moterų ansamblio „Svaja“ (vad. Margarita Veikšrienė) atliekamų dainų apie laisvę mielai prisijungė visi renginio dalyviai.

Organizatoriai – Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia, Dusetų seniūnija, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija. Renginį vedė Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių režisierė Margarita Veikšrienė.

Nuotr. V. Visockienės

www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite