SAUSIO SĄSKAITOS UŽ ŠILDYMĄ MAŽESNĖS NEI GRUODĮ

0
18
pe

Zarasiškiai už sausį suvartotą šilumą patalpų šildymui vidutiniškai mokės 5,3 proc. mažiau nei gruodį. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 45 eurus. Gyventojų išlaidos šildymui, lyginant su 2021 m. sausio mėn., vidutiniškai padidėjo 8,4 proc.

Šių metų sausio sąskaitoms už šildymą įtakos turėjo mažesnis šilumos suvartojimas nei gruodį, nors šilumos kaina didėjo, 2,6 laipsnio aukštesnė lauko oro vidutinė temperatūra mažino šilumos poreikį patalpų šildymui. Praėjusių metų sausis buvo šaltesnis, lauko oro vidutinė temperatūra sudarė 4,4 laipsnio šalčio.

Nuo šildymo sezono pradžios, didėjant kuro kainoms, didėja ir centralizuotai tiekiamos šilumos kaina. Sausį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina gyventojams, lyginant su 2021 m. gruodžio mėn., padidėjo 5,9 proc., o su praeitų metų sausiu – 36 proc., kai vidutinė šilumos kWh kaina Lietuvoje 2022 m. sausį padidėjo beveik 80 proc.

Šį sausio mėnesį AB „Panevėžio energija“ šilumos kilovatvalandė gyventojams kainavo 6,29 ct su PVM ir buvo mažiausia šilumos kaina iš penkių didžiųjų miestų šalyje. Vasario mėnesį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina išlieka viena iš mažesnių kainų tarp šilumos tiekimo įmonių ir užima 6-ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.

Šilumos suvartojimas mažino šildymo sąskaitas

Kiekvieną mėnesį, įvertinus šilumos suvartojimą pastate ir šilumos kainą, vartotojai sulaukia skirtingų dydžių sąskaitų.

Šilumos suvartojimas didėja arba mažėja ne tik atsižvelgiant į lauko oro temperatūrą, bet ir priklauso nuo pastato būklės, jo modernizavimo lygio bei nuo namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros, ir eksploatavimo kokybės. Skirtingi namai sunaudoja skirtingą šilumos kiekį pačiai vidaus patalpų temperatūrai palaikyti. Daugiausia šilumos suvartoja neapšiltinti ir neatnaujinti daugiabučiai, kurių vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos nemodernizuotos.

Šį sausį daugiabučiuose namuose, kurie buvo pastatyti iki 1993 metų ir šiuo metu nėra renovuoti, neatnaujinti, 50 kv. kv. metrų buto šildymui vidutiniškai suvartojo 1065 kWh (21,3 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Tokių namų vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuoja 1,34 euro. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 67 eurus.

Po 1993 metų pastatytuose daugiabučiuose ir renovuotuose namuose, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai reikėjo 600 kWh (12 kWh/vienam kv. m) šilumos. Už tokio dydžio būsto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 38 eurus (75 centus už vieną kv. metrą).

Gyventojų skolas gali sumažinti kompensacijos

Šis šildymo sezonas sudėtingas ne tik gyventojams, bet ir pačiam šilumos tiekėjui. 2022 m. vasario 1 d. visų AB „Panevėžio energija“ šilumos vartotojų skola sudarė 3,049 mln. eurų, iš jų – 2,87 mln. eurų buvo skolingi gyventojai (Zarasų gyventojų skola – 191 tūkst. eurų). Brangstant kurui, AB „Panevėžio energija“ būtinos apyvartinės lėšos, todėl yra pasiruošusi padėti gyventojams ir įmonėms, ieškant sprendimų dėl skolų grąžinimo. AB „Panevėžio energija“ savo klientams taip pat siūlo kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel.  (8 45) 50 10 50 arba el. paštu klientai@pe.lt dėl mokėjimų atidėjimo galimybės, susidūrus su sunkumais, apmokant sąskaitas.

AB „Panevėžio energija“

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite