SAUSROS SITUACIJA LIETUVOJE

0
103
1

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologijos stočių ir VšĮ Lietuvos žemės ūkio ir konsultavimo tarnybai priklausančių stočių informacija, nepaisant vietomis pasitaikiusių kritulių pastarosiomis dienomis, sausra Lietuvoje išlieka.

2023 m. birželio 26 d. duomenimis stichinė sausra toliau fiksuojama visoje Rokiškio bei Palangos ir Šiaulių miesto savivaldybėse, beveik visoje Kretingos, Neringos, Mažeikių, Šiaulių r., Biržų, Radviliškio, Kėdainių bei kai kuriose Telšių, Plungės, Šilutės, Pasvalio, Ukmergės ir Panevėžio r. sav. seniūnijose. O sausra, kaip pavojingas reiškinys, fiksuojamas šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje.

Žemėlapis parengtas remiantis LHMT ir LŽŪKT meteorologinių stočių duomenimis.

Remiantis standartizuoto kritulių indekso (SPI) skaičiavimais pavojingas reiškinys, meteorologinė sausra, pagal SPI1 ir SPI2 indekso reikšmes fiksuojama tik nedidelėse Lietuvos teritorijos dalyse.

2

Daugelyje vietovių stebimas vidutinis gaisrų pavojus. Labai didelė gaisrų pavojaus tikimybė išlieka šiaurės rytiniuose ir rytiniuose Lietuvos rajonuose. 

3
 

Visoje Lietuvoje stebimas žymus upių vandeningumo sumažėjimas, vandens lygiai upėse yra mažesni nei žemiausias daugiametis vidutinis vandens lygis (susidariusios sąlygos atitinka hidrologinės sausros kriterijus). Hidrologinė sausra stebima 18 vandens matavimo stočių (toliau – VMS), 15 VMS vandens lygiai artimi sausrai. Nacionaliniu mastu hidrologinė sausra skelbiama, kai sausra stebima 25 VMS.

4

Hidrologinės sausros apimta teritorija birželio 26 d.

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje daug kur trumpai palis. Prognozuojamas nedidelis vandens lygių kilimas, tačiau žymesni upių vandeningumo pokyčiai nenumatomi.

Birželio 27 d. vyraus antros ir trečios, vietomis išsilaikys ketvirtos ir penktos klasės miškų gaisringumas. Birželio 28 d. pietvakarinėje šalies pusėje vyraus pirmos ir antros klasės miškų gaisringumas, šiaurės rytinėje – antros ir trečios, vietomis laikysis ketvirtos ir penktos klasės miškų gaisringumas.

Situacija dėl sausros augalų vegetacijos laikotarpiu turėtų išlikti panaši.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite