SAVIVALDYBĖJE KALBĖTASI APIE VAIKO TEISES IR BENDRADARBIAVIMĄ

0
39
min news zrs 849 Valdybos posedis

Gruodžio 14–15 dienomis Zarasų rajono savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų, administracijos darbuotojų, Zarasų rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovų susitikimas su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigaliene bei Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Visagino mieste ir Zarasų rajone Jūrate Mieželyte. Aptartas Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus ir socialinių partnerių bendradarbiavimas, pastebėta gerėjanti komunikacija tarp įstaigų, apžvelgta situacija Zarasų rajone su vaiko gerovės ir teisių užtikrinimu, sveikatos priežiūra.

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė pasidžiaugė, kad rajone baigta institucinė globos pertvarka likusiems be tėvų globos vaikams ir kiekvienam  vaikui yra sudarytos sąlygos augti šeimos modelio bendruomeniniuose vaikų globos namuose, kurie užtikrins vaikų integraciją į bendruomenę bei augimą aplinkoje, artimoje šeimos aplinkai. Ji pastebėjo, kad gerai yra tai, jog  2021 metais Zarasų rajone nei vienas vaikas, paimtas iš vaikui nesaugios aplinkos, nebuvo apgyvendintas vaikų globos institucijoje, taip pat džiugina globojamų vaikų skaičiaus lyginant su ankstesniais metais mažėjimas rajone bei skiriama didesnė pagalba, mokami pagalbos pinigai globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams.

Pokalbio metu buvo taip pat aptarti vaiko teisių apsaugą reglamentuojančių teisės aktų aspektai, budinčių globotojų veiklos, socialinių darbuotojų kompetencijos didinimo, globėjų rengimo ypatumai, vaikų ir atskirai gyvenančių tėvų bendravimo užtikrinimo galimybės.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos

tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė

Nijolė Bikulčienė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite