Naujai prisiekęs parlamentas slaptu balsavimu Seimo pirmininku išsirinko Demokratų „Vardan Lietuvos“ lyderį Saulių Skvernelį.
Už balsavo 107, prieš 19, susilaikė 10 parlamentarų. Vienas balsavimo biuletenis buvo sugadintas.
Kandidatas posėdžio metu tikino, kad tapęs Seimo pirmininku per ateinančią kadenciją dėsiąs pastangas, jog pasitikėjimas juo augtų. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis mano, jog būsimas Seimo pirmininkas turi būti ne vadovas, bet kiekvieno parlamentaro atstovas, savo darbą grindžiantis bendryste.
„Matau Seimo pirmininką ne kaip Seimo vadovą, o atstovą, kuris girdi kiekvieną iš jūsų, darbe vadovaujasi bendryste, o ne asmeniškumais“, – kreipdamasis į naująjį Seimą iš plenarinių posėdžių salės tribūnos sakė jis.
Padėkojo kadenciją baigusiai V. Čmilytei-Nielsen: iškelta ypatingai aukšta kartelė
S. Skvernelis posėdžio metu padėkojo ir savo pirmtakei – kadenciją baigusiai Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen. Pasak jo, šios politikės vadovavimo parlamentui metu buvo ypatingai aukštai iškelta kartelė.
„Aš noriu padėkoti Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei, kurios pirmininkavimo metu tikrai buvo šitai pareigybei iškelta ypatingai aukšta kartelė. Ir kiekvieno Seimo pirmininko dabar garbė tą kartelę aukščiau kelti, bet nenuleisti“, – posėdžio metu sakė S. Skvernelis, taip pat padėkodamas ir posėdžiui iki tol pirmininkavusiai vyriausiai parlamentarei Birutei Vėsaitei.
S. Skvernelis už galimybę stovėti Seimo tribūnoje ir eiti šias pareigas taip pat padėkojo ir jam įveikti onkologinę ligą padėjusiems gydytojams ir Dievui.
„Už tai, kad aš galiu čia stovėti, už tai, kad aš prieš penkerius metus įveikiau didžiausią savo gyvenimo iššūkį“, – sakė jis.
S. Skvernelis į Seimo pirmininko postą buvo pasiūlytas valdančiosios koalicijos, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), „Nemuno aušra“ ir demokratai.
Dėl Seimo pirmininko skyrimo parlamentas sprendžia slaptu balsavimu.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujasis 2024-2028 m. kadencijos Seimas.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi LSDP pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.