SEMINARAS VANDENS GRĘŽINIŲ ĮTEISINIMO KLAUSIMAIS

2
62

Seminaras vyks liepos 10 d., 10:00 val., per Teams platformą.

Į seminarą kviečiami savivaldybių gyventojai, žemės ūkio ir kitų asociacijų atstovai, sodų bendrijų atstovai, įmonės, įrengiančios gręžinius, visi besidomintys neįregistruotų gręžinių legalizavimu. Taip pat visi, kuriems kyla abejonių, klausimų.

Renginio dalyviai sužinos, kokius konkrečius veiksmus turės atlikti gyventojai neregistruotiems gręžiniams įteisinti ir kaip neregistruotus gręžinius įrašyti į Žemės gelmių registrą.

Gegužės 1 d. įsigalioja Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Gyventojai, kurie naudojasi gręžiniais neįregistruotais Žemės gelmių registre ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką, galės pradėti jų įteisinimo procedūras.

Gręžinių savininkams nenustatomos jokios naujos pareigos, priešingai, suteikiama galimybė padaryti tai, kas anksčiau dėl vienos ar kitos priežasties nebuvo atlikta. Pradėjus gręžinio įteisinimo procedūras atleidžiama nuo ekonominių ir administracinių sankcijų.

2025 m. balandžio 30 d. baigs galioti Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas.

Į seminarą prašome registruotis iki 2024 m. liepos 8 d. čia. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta visiems užsiregistravusiems likus dienai iki renginio.

Kilus klausimams dėl registracijos į seminarą, prašome kreiptis tel. +370 385 37178 arba elektroniniu paštu eugenija.keturkaite@zarasai.lt.

Dalomąją medžiagą su svarbiausia informacija rasite čia.

Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

  1. Kodėl žmogus, savo lėšomis pasidaręs gręžinį,turi kažkam mokėti pinigus? Savivaldybė jam nedavė pinigų,o dar nori iš žmogaus pasipelnyti.

    • Palaukit, o kai įves karinę padėtį ir tą jau į registrą suvestą gręžinį rekvizuos ta pati savivaldybė ar Lietuvos kariuomenė, žmogelis sau vandenį turės iš balos semtis?

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite