SENIŪNIJŲ RIBŲ KEITIMAS

3
369

Šiuo metu Zarasų rajono savivaldybėje vyksta svarbus procesas – Zarasų rajono savivaldybės seniūnijų ribų keitimas. Iš esamų 10 seniūnijų planuojamos palikti 5. Gyventojai nuogąstauja, kad išnykusių seniūnijų centruose dirbantys asmenys neteks darbo, kad dabartiniuose seniūnijų centruose esančios socialinės paslaugos ir bibliotekos bus uždarytos, o iki naujo jiems priskirto seniūnijos centro nepatogiai važiuojantys autobusai trukdys pasinaudoti paslaugomis. Šie klausimai iš tikrųjų yra labai svarbūs ir rajono Savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys nori patikinti, kad dėl šių dalykų baimintis nereikia ir paaiškino kodėl.

Pirmiausia, šie veiksmai buvo pradėti vykdyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu „Dėl Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašo patvirtinimo“. Studiją ir teritorijų keitimo projektą parengė UAB „Atamis“ vadovaujantis šiais kriterijais:

 • Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų nustatymo ar keitimo planų rengimo tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklėmis (su vėlesniais pakeitimais)
 • Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos Adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Lietuvos Respublikos geodezijos ir kartografijos įstatymu (su vėlesniais pakeitimais).

2022 metais Zarasų rajono savivaldybės administracijos užsakymu buvo parengtas „Zarasų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių, teritorijų ribų nustatymo ar keitimo ir jų teritorijų ribų nustatymo ar keitimo planas“ (patvirtintas 2022 m. sausio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 61), kuriuo nustatytos Zarasų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos. Šio plano pagrindu, vadovaujantis Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis bei Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkytojui tvarkos aprašu buvo suformuotos/nustatytos Zarasų rajono savivaldybės seniūnijų ribos. Zarasų rajono savivaldybės seniūnijų ribos suformuotos/nustatytos atsižvelgiant į Tvarkos apraše nurodytus kriterijus:

 • Seniūnijos aptarnaujama teritorija turi būti sudaroma iš savivaldybės gyvenamųjų vietovių, pasižyminčių socialinių ir ekonominių interesų bendrumu ir glaudžiai susijusių su miestu, miesteliu ar kita gyvenamąja vietove (seniūnijos centru), kurioje yra seniūnijos buveinė
 • Seniūnijos aptarnaujamos teritorijos ribos turi sutapti su žemės sklypų ribomis, stabiliais kraštovaizdžio kompleksais ir objektais, vandens telkiniais, keliais, gatvėmis, geležinkeliais ir kitais objektais
 • Seniūnijos aptarnaujamos teritorijos ribos sudarytų vientisą uždarą teritoriją;
 • Seniūnijos buveinė būtų aptarnaujamos teritorijos ribose
 • Seniūnijos pavadinimas savivaldybėje būtų unikalus. Nustatant seniūnijų ribas buvo atliktas ekspertinis seniūnijų centrų pasiekiamumo vertinimas bei atsižvelgta į Zarasų rajono savivaldybės administracijos lūkesčius bei pasiūlymus.

Labai liūdna, kad mūsų rajonas intensyviai mažėja, tačiau statistika negailestinga – nuo 1989 metų rajono gyventojų skaičius mažėjo 40%. Dusetų miestas, pagal statistinius duomenis, nuo 1989 m. iki 2021 sumažėjo daugiau nei per pusę – 56,6% ir šis rezultatas yra vienas blogiausių rodiklių tarp visų 103 Lietuvos miestų.

Statistika: miestų ir miestelių gyventojų skaičius 1989 m. ir 2021 m.

Miestas/miestelis1989 m.2021 m.
Antalieptė421220
Antazavė628274
Degučiai392206
Dusetos1184531
Imbradas267196
Salakas705432
Suviekas385190
Turmantas422209
Zarasai89166077
Iš viso133208335

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys nori patikinti seniūnijų gyventojus, kad šis teritorijų keitimo planas nėra ekonominis – darbuotojų kiekis nesikeis. Visi šiuo metu dirbantys seniūnijų darbuotojai nebus atleisti dėl teritorijų ribų keitimo. Taip pat šiuo metu seniūnijų centruose veikiančios bibliotekos, teikiamos socialinės paslaugos ir Kaimo plėtros skyrius teiks savo paslaugas ir po to, jei tas miestelis nebebus seniūnijos centru.

Nuogąstaujantiems, kad dėl pasikeitusių seniūnijų ribų bus sudėtingiau nuvykti į savo seniūnijos centrą, buvo pranešta, kad viešojo transporto tvarkaraščiai bus derinami, kad būtų patogu, reikalui esant, nuvykti iki seniūnijos ir grįžti atgal.

Šiuo metu pradinis seniūnijų ribų keitimo planas yra koreguojamas pagal seniūnijų seniūnų ir gyventojų pastabas.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

3 KOMENTARAI

 1. Ką čia spangsta tas administracijos direktorius. Kaip tai seniūnijų darbuotojai nebus atleisti dėl teritorijų ribų keitimo? Direktoriaus žiniai, reorganizacijų be atleidimų tiesiog nebūna. Vien 5 seniūnai turės būti paliuosuoti, nevaldys gi naujai įsteigtų seniūnijų po du. Ar jau visi seniūnai tokie lojalūs tapo naujai valdžiai, kad tyliai gražiai, kaip jau čia pas mus tapo įprasta – be konkursų, bus sukamšyti kokiais kūrikais tose pačiose seniūnijose.

 2. Gerb, Dembų viršaiti. Visai teisinga parašėte,kad visi darbuotojai bus atleisti. TAI FAKTAS. Ir ko norėti iš tokios valdžios, Apie direktorių aš aplamai patyliu.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite