SENIŪNŲ SUSIRINKIMAS 2023 10 03

1
218

Spalio 3 dieną, antradienį, vyko visų Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų ir Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės, merės patarėjų ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Aurelijaus Banio susitikimas. Susitikimo darbotvarkė buvo įtempta, buvo iškelta daug svarbių gyventojams klausimų.

Pirmoje susitikimo dalyje dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos du atstovai – viršininkas Eugenijus Andrejevas ir vyriausiasis specialistas Arūnas Daunaravičius.

Tuojau prasidėsiantis šildymo sezonas parodys daugybę esančių problemų rajono gyvenamuose namuose, todėl gelbėjimo tarnybos atstovai ragino seniūnus imtis įvairių priemonių, kad būtų išvengta daugybės nelaimių. Pati Zarasų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ištisus metus vykdo prevencines programas dalindama ir instaliuodama dūmų detektorius namuose. Seniūnams taip pat siūlo atkreipti dėmesį į nesaugius namus ir pastatus, kur galbūt reikalinga pagalba, kad pradėjus šildyti patalpas kietuoju kuru neįvyktų nelaimė. Specialistai atkreipė dėmesį, kad nepasiturintiems gyventojams yra skiriama parama užtikrinti saugai namuose, kurios dėka galima įsigyti dūmų detektorius.

Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai patikino seniūnus, kad jei yra asmenys, kuriems reikia pagalbos, ypač senyvo amžiaus, kuriems sunku instaliuoti dūmų detektorių ant lubų, gali kreiptis į Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybą ir jie atsiųs pagalbą tai padaryti.

Zarasų rajono seniūnai iškėlė klausimą apie socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų saugumą šildymo sezono metu, tad buvo nutarta, kad seniūnai turės patikrinti situaciją ir imtis priemonių, jei dūmų davikliai būstuose neveikia.

Kitas svarbus klausimas buvo dėl Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos dalyvavimo renginiuose. Seniūnijose rengiant įvairaus pobūdžio renginius, priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai nurodė atvejus, kai renginio organizatoriai leidimus turi suderinti su tarnyba, tačiau rengiant bet kokio formato renginį, visada yra geriau informuoti tarnybas apie būsimas veiklas, kad jie būtų pasiruošę padėti.

Susitikimo svečiai prašo tiek gyventojų, tiek seniūnų, tiek naujai atsidarančių bet kokio profilio naujų įstaigų šeimininkų pranešti tarnybai apie jų būsimą veiklą. Bausti jie neketina, pagal teisės aktus pirmus veiklos metus to daryti jie ir negali, tačiau ypač prieš pradedant remonto darbus jie gali patarti kur geriausiai galėtų tarnauti dūmų detektoriai, kokius dūmų detektorius rinktis pagal veiklos pobūdį, papasakos kokios dokumentacijos gali reikalauti ateityje ir kokių prevencinių priemonių reikėtų imtis.

Paskutinysis aptartas svarbus klausimas su Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovais buvo apie gaisrų gesinimo vandens telkinius seniūnijose. Buvo nutarta sudaryti sąrašus prie kurių vandens telkinių priešgaisrinės tarnybos pildosi automobilius vandeniu, galbūt reikia sąrašus išplėsti. Tuomet seniūnai galės imtis tų vietų tvarkymo, pagerinti privažiavimus bei pažymėti tas vietas specialiomis ženklinimo lentelėmis.

Neliko nepaliesta ir Zarasuose savaitgalį vykusios rudens gėrybių mugės atgarsiai. Buvo pasidžiaugta seniūnų aktyvumu, gražiais ir išradingais seniūnijų kiemeliais ir aktyviu bendravimu. Visi išsakė kokių pastabų gavo iš šventės dalyvių ir susitarė ką reikės keisti organizuojant mugę kitais metais.

Kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Petrėnienė informavo seniūnus, kad šią savaitę buvo išduotas leidimas 1 vilko paėmimui iš gamtos dar neprasidėjus vilkų medžioklės sezono pradžiai, nes buvo užfiksuoti 8 žalos ūkininkams atvejai.

Kaimo plėtros skyriaus vedėja informavo, kad dar šiais metais, lapkričio mėnesį vyks seminaras apie Sosnovskio barščio naikinimo programą, kuri startuos 2024 metų pradžioje. Mūsų rajone yra kelios probleminės vietos, susijusios su Sosnovskio barščio židiniais. Imbrado seniūnas Vygirdas Žalkauskas dalijosi savo seniūnijoje vykstančia gera praktika, kur ūkininkai, leisdami galvijams ganytis Sosnovskio barščio laukuose, labai efektyviai ir natūraliu būdu išnaikina didelius šio invazinio augalo plotus.

Prasidėjęs ruduo atneša rudeniškus darbus. Kaip sakė seniūnai – baigėsi žolės pjovimo, prasideda lapų tvarkymo darbai. Taip pat seniūnai aiškinosi kokios yra taisyklės vietose, kur yra valstybiniai keliai, kam priklauso šuliniai ir lietaus surinkimo sistemos. Atsakymas – jie priklauso rajono Savivaldybei, todėl juos turime tvarkyti savo lėšomis ir jėgomis.

Trumpėjančios dienos reikalauja ir gatvių apšvietimo. Nuo spalio 1 dienos buvo pradėtas gatvių apšvietimo įjungimo procesas kaimiškose vietovėse. Šviestuvai įjungti dar ne visur, todėl seniūnai domėjosi kada šis procesas baigsis, nes jie turi apvažiuoti visas apšviečiamas vietas, surinkti informaciją apie galimus gedimus. Seniūnai sutarė dėl beveik visose kaimiškose vietovėse vienodo apšvietimo įjungimo ir išjungimo laiko. Ryte apšvietimas bus įjungiamas nuo 6.00 val. ryto ir degs iki prašvintant. Vakare apšvietimas bus įjungiamas temstant, išjungiamas 21.00 val. vakare. Pamačius apšvietimo gedimą, gyventojai kviečiami pranešti savo teritorijos seniūnui ir taip padėti kuo greičiau pašalinti gedimą.

Seniūnai dalijosi informacija apie seniūnijose vykstančius kelių žvyravimo darbus. Daliai seniūnų šiuos darbus jau pavyko užbaigti, kiti tikisi darbus pabaigti iki prasidedant lietaus sezonui, nes atliekanti darbus įmonė kartais vėluoja. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius prašė peržiūrėti sutartį su įmone ir jei yra nesilaikoma sutartų terminų, rašyti oficialius tarnybinius raštus, informuoti direktorių apie sutarties pažeidimus ir bus inicijuojamas sutarties nutraukimas.

Norime pasidžiaugti seniūnijų aktyvumu, nes seniūnijos jau pradėjo pirkti sniego valymo paslaugas. Sutartys turi būti pasirašomos iš anksto, kad žiema neužkluptų netikėtai. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys paskirstė pinigų sumas seniūnijoms, už kurias jie gali nupirkti paslaugas, kurios bus teikiamos iki 2023-12-31.

Savivaldybė gauna skundų, kad visame Zarasų rajone yra kertami medžiai. Seniūnų iniciatyva medžiai kertami yra tik tada, kai medis yra pavojingas arba sergantis. Dažnai pavojingose vietose esančius medžius pjauna profesionalūs arboristai, kad nepadarytų žalos turtui. Seniūnai planuoja pavojingų medžių pašalinimą kapinėse po lapkričio 1 dienos, kad nesudarytų gyventojams nepatogumų tvarkant kapavietes prieš Lapkričio 1 d.

Kiti aptarti einamieji klausimai:

–        Prasidedantys seniūnaičių rinkimai – pasyvūs. Seniūnai apgailestauja, kad kandidatų į seniūnaičių pozicijas yra labai nedaug.

–        Miesto tvarkymo taisyklių gyventojams rengimas – šiuo metu vykstantis procesas, baigiamos rengti taisyklės su seniūnų pastebėjimais.

–        Savivaldybei priklausančių pastatų teritorijų priežiūra seniūnijose.

–        Lankytinų vietų seniūnijose sąrašai. Zarasų rajono savivaldybės merės patarėja Simona Burokaitė prašė seniūnų pateikti savo seniūnijų lankytis vietas, kad būtų galima organizuoti nuoseklesnį tų vietų tvarkymą, ypač sezono metu.

–        Šiuo metu vykstantis didelių gabaritų atliekų surinkimas – gyventojų pasiūlymai kaip patobulinti šį procesą, kad būtų patogiau gyventojams. Nutarta peržiūrėti sutartis su paslaugų tiekėjais.

–        Vizualinė tarša kai kuriose seniūnijose ant elektros stulpų – seniai nebereikalingi ryšio laidai ir stotelės. Dusetų seniūnas Darius Steponavičius išreiškė norą juos nuimti. Bus dar kartą patikrinta su juos instaliavusia įmone ar laidais neteka elektros srovė, kad darbai būtų atlikti saugiai.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė džiaugėsi Zarasų rajono seniūnais, kad jie dirba ir jaučiasi tikrais seniūnijų šeimininkais – žino dideles ir mažas gyventojų problemas, jas stengiasi išspręsti ir padėti gyventojams, imasi svarbių ūkinių darbų.

Kitas seniūnų susirinkimas numatomas – 2023 m. lapkričio 7 d., 10.00 val.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Niekaip nesuprantu, kodėl savivaldybė kankinasi su seniūnaičių rinkimais dabar, kai jau aiškiai numatomas seniūnijų skaičiaus mažinimas ir perdalijimas rajone? Nei vadybos, nei planavimo.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite