ŠIANDIEN EUROPOS KELIUOSE – POLICIJOS PAREIGŪNŲ SPECIALIOJI PRIEMONĖ

0
17
greitis

Balandžio 3-iąją, trečiadienį, 26-iose Europos šalyse vykdoma specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Speed Marathon). 24 valandas truksianti prevencinė priemonė, skirta transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei užtikrinti. Ši specialioji priemonė – Europos kelių policijos tinklo TISPOL (angl. European Traffic Police Network) inicijuotos prevencinės priemonės, vykstančios visą šią savaitę, sudėtinė dalis.

Balandžio 1–7 dienomis Europos kelių policijos pareigūnai savo dėmesį skiria transporto priemonių vairuotojams, siekdami juos skatinti kelyje elgtis atsakingai ir važiuoti tik saugiu greičiu. TISPOL prezidentas, Italijos kelių policijos atstovas, Paolo Cestra sako: „Policijos darbas – prevencinis. Siekiame, kad vairuotojai galvotų apie pasirinktą greitį, būtent, leistiną ir saugų važiavimo greitį, atitinkantį važiavimo sąlygas. Įvertinęs tai, vairuotojas mažina galimą riziką ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Svarbiausia – vairuotojų sąmoningumas“.

Priemonė „Greičio maratonas“, vykdoma visą parą, yra viena iš TISPOL strateginių priemonių, skirtų mažinti eismo įvykių skaičių ir siekti, kad Europos keliai būtų saugesni.

Mūsų šalies policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, dirba prižiūrimose teritorijose, Lietuvos kelių policijos tarnyba – neteritoriniu principu šalies magistraliniuose keliuose. Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti naudojamos turimos specialiosios techninės fiksavimo priemonės. Valstybinės reikšmės keliuose pažeidimus fiksuoja vidutinio greičio matavimo sistemos, miestų savivaldybių teritorijose – įrengtos stacionarios greičio matavimo sistemos.

Lietuvos avaringumo keliuose analizė rodo, kad pagrindinė eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės, priežastis – nepasirinktas saugus ar viršijamas leistinas važiavimo greitis, dėl to per pastaruosius dvejus metus įvyko 25–30 proc. tokių įvykių.

Statistika. 2018 metais (balandžio 18 d.) „Greičio maratone“ dalyvavo 23 Europos šalių kelių policijos pajėgos (apie 14 100 pareigūnų). Patikrinta per 3 224 300 transporto priemonių, užfiksuoti 257 639 pažeidimai, t. y. 8 proc. vairuotojų važiavo viršydami leistiną važiavimo greitį.

Vairuotojai, elkitės atsakingai, važiuokite tik saugiu greičiu. Saugų eismą galime kurti tik bendromis pastangomis.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite