,,SIDABRO VAINIKĖLIS“ SALŲ DVARO SODYBOJE

0
43
v3

2017 m. balandžio 5 dieną Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Kamajų seniūnijos Salų dvaro sodyboje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Utenos regioninis turas. Tai jau penktus metus vykstantis turiningas jaunųjų kūrėjų renginys, skirtas puoselėti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatinti jaunosios kartos domėjimąsi dailiaisiais amatais ir suteikti galimybę parodyti visuomenei savo darbus.

Šiemet regioninėje parodoje buvo eksponuojama 100 jaunųjų kūrėjų darbų iš Utenos regiono – Ignalinos, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonų ir Visagino miesto. Konkursui pristatomi kūriniai priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams: medžio skulptūra, medžio raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai (margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti).

Zarasų rajonui šiemet atstovavo Salako pagrindinės mokyklos mokinės Greta Miškinytė ir Živilė Šileikytė (mokytoja Aušra Šileikienė), konkursui pateikusios tradicinių popieriaus karpinių, Eriko Čypo amatų centro (Dusetos) medžio drožėja Laisvydė Pivoriūnaitė (vadovas Erikas Čypas), Povilas Klimka (vadovas Erikas Čypas), drožti medį išmokęs Zarasų krašto muziejaus struktūriniame padalinyje Amatų centre Antazavės dvare, bei Turmanto pagrindinės mokyklos mokinių (juostų pynėjų ir keramikų) grupė (mokytojos Natalija Oginskienė ir Giedrė Mičiūnienė). Kaip ir praėjusiais metais, sėkmė lydėjo abidvi salakiškes, laimėjusias trečiąsias vietas.

Salų dvaro sodyboje, įkurtoje įspūdingoje Dviragio ežero saloje, vykęs parodos uždarymas, laureatų apdovanojimas, taip pat organizatorių nuoširdumas, rūpestingumas bei puikios vaišės sukūrė šventinę nuotaiką ir paliko visiems dalyviams neišdildomų įspūdžių.

Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas, konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ rajoninio etapo koordinatorius

Nuotraukos Dovilės Nikitinos

v2

v 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite