ŠILUMOS TIEKIMO PATIKIMUMĄ UŽTIKRINS ATNAUJINTI VAMZDYNA

0
12
mid news zrs 507 trasa2

AB „Panevėžio energija“ sėkmingai baigė įgyvendinti projektą, kurio metu rekonstruota 5,96 km šilumos tiekimo tinklų Rokiškyje, Kėdainiuose, Kupiškyje, Pasvalyje ir Zarasuose. Atnaujinti šilumos vamzdynai užtikrins patikimą, kokybišką šilumos tiekimą vartotojams ir prisidės prie įmonės siekio – didinti šilumos gamybos ir perdavimo efektyvumą.

Vykdant projektą „AB „Panevėžio energija“ šilumos tinklų rajonų šilumos tinklų rekonstravimas“, seni, daugiau kaip 35 metus eksploatuoti, korozijos paveikti vamzdžiai, pakloti požeminiuose kanaluose buvo išmontuoti ir pakeisti naujais iš anksto gamykloje izoliuotais, su sumontuota gedimų monitoringo sistema, leidžiančia diagnozuoti drėgmės išplitimo vietą bei nustatyti tikslią trasos remonto vietą.

Nuo 2020 metų pavasario bendrovės regiono rajonų šilumos ūkiuose iš viso rekonstruoti 5962 metrų ilgio šilumos vamzdynai, iš jų – 911 metro ilgio šilumos tinklai atnaujinti A. Kanapinskio, Gegučių, Respublikos gatvėse Kėdainiuose, 895 metrų ilgio vamzdynai pakeisti Taikos, P. Avižonio, Vytauto, Vyšnių, Šermukšnių, Sodų, Vilties, Ežero gatvių atkarpose Pasvalyje, 566 metrai šilumos tinklų atnaujinta Vilniaus, S. Nėries, Vytauto, K. Donelaičio, Vilniaus, Dariaus ir Girėno gatvių atkarpose Zarasuose, Rokiškyje rekonstruoti 1168 metrų ilgio šilumos tinklai Nepriklausomybės a., Respublikos, Vyšnių, J. Gruodžio, Aušros gatvėse, 2422 metrai vamzdynų pakeisti naujais Mažylio, Technikos, K. Šimonio, Krantinės, Gedimino gatvių atkarpose Kupiškyje, Melioratorių g. Noriūnuose ir Liepos g. Šepetoje.

Nauji sandarūs vamzdynai mažins galimų avarinių situacijų tikimybę, palaikys kokybinius termofikacinio vandens parametrus, mažins šilumos perdavimo nuostolius. Rekonstruotų tinklų atkarpose per metus bus sutaupoma apie 1285 MWh šilumos. Būtent, tokio šilumos kiekio pakanka trijų 45-ių butų namų patalpų šildymui per visus metus.

1,638 mln. eurų vertės projekto finansavimui buvo skirta parama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“. AB „Panevėžio energija“ suteikta 0,805 mln. eurų parama. Likusi projekto vertės dalis – bendrovės investicija.

Informaciją pateikė AB „Panevėžio energija“

mid news zrs 512 trasa

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite