ŠIMTMETĮ SKAIČIUOJANTI ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA

0
133

Kuo galima pamatuoti įstaigos gyvavimo laiką? Metais? Turbūt ne tik metais. Yra sakoma, kad geriausiai saugoti laiką moka smėlio laikrodžiai – nei vienos kruopelytės pro šalį. Bet labai svarbu, kad tas laikas tekėtų prasmingai. Saugoti laiką ir pasidžiaugti sėkmės istorijomis gali Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, 2023 metais mininti savo veiklos šimtmetį.

Neeilinei sukakčiai paminėti visus metus biblioteka skaitytojus ir lankytojus džiugino įvairiaspalve renginių palete: susitikimais su poetais Juliumi Keleru, Giedriumi Alkausku, aktorėmis Nijole Narmontaite ir Jolanta Dapkūnaite, muzikantais Gediminu ir Ainiumi Storpirščiais, bardais Sauliumi Bareikiu, Gyčiu Ambrazevičiumi, pasaulyje garsiu smuikininku Atis Bankas ir pianiste Victoria Kogan iš Kanados, naujai įkurto skaitytojų klubo „Knygų sala“ veiklomis, bibliotekos teatro „Juodai baltas“ premjera ir kt.

Spalio 20 d. po bibliotekos skliautais, skambant Serafim Zolin gitaros garsams, įvyko šventinė popietė, skirta bibliotekos šimtmečiui. Netradicine forma buvo pristatyta bibliotekos istorija, kurią parašė literatė, rašytoja Giedrė Mičiūnienė, muziką sukūrė prodiuseris Andriaus Glušakovas-Pushas. Režisierės Gražinos Karlaitės ir teatro „Juodai baltas“ aktorių dėka ši eiliuota šimtmečio istorija virto įdomiu repu, kuris buvo apdovanotas garsiais aplodismentais.

Jubiliejaus proga bibliotekos kolektyvą ir jo vadovę Danutę Karlienę atvyko pasveikinti draugai, bičiuliai ir partneriai. Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė kalbėjo: „Nors pastatas ir labai gražus ką tik atnaujintu fasadu, tačiau būtų tuščias ir nykus be jūsų, mielieji, energijos, atsidavimo, puoselėjimo ir augimo“. Tarp garbingų svečių – LR Seimo Pirmininkės pavaduotojas Jonas Jarutis, LR Seimo narys Algimantas Dumbrava. Zarasų Švč. M. Marijos ėmimo į dangų bažnyčios klebonas kunigas dekanas Vydas Juškėnas, LR kultūros ministerijos Atminties institucijų politikų grupės vadovė Rūta Pileckaitė-Vasilienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja Greta Kėvelaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, Lietuvos viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė. Gražiausi žodžiai ir sveikinimai skriejo iš Panevėžio, Pasvalio, Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Utenos, Visagino miestų ir rajonų viešųjų bibliotekų vadovų lūpų. Gražus direktorių kolektyvas pasidžiaugė gražioje vietoje įsikūrusia modernia, šiuolaikiška, inovatyvia biblioteka, išsiskiriančia savo veiklomis ir idėjomis.

Ilgiausių metų, tolimesnio gražaus bendradarbiavimo ir sėkmingų projektų linkėjo Zarasų rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė, pavaduotoja Daiva Šukštulienė bei jų kuruojamų įstaigų vadovai. Drąsių svajonių, ryžto sprendimuose, nepavargti tobulėti ir būti reikalingais linkėjo bibliotekos partneriai ir bičiuliai.

Savo darbą mylintys ir tobulėjantys bibliotekininkai buvo pamaloninti ir apdovanoti Zarasų rajono Merės, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Zarasų r. savivaldybės viešosios bibliotekos vadovo padėkos raštais, simbolinėmis dovanėlėmis.

Jubiliejinę šventę vainikavo zarasiškio Viktoro Lapėno atlikta legendinė Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos, kaip šventė“.

Su šia gaida baigėme šventinį renginį ir pradėjome naują bibliotekos šimtmetį. Tai didelis įsipareigojimas ir atsakomybė nesustoti ir tobulėti. Tikime, kad dėka darbščių bibliotekos darbuotojų, geranoriškų partnerių ir ištikimų skaitytojų, mes kursime tokią biblioteką, kurioje būtų gerą dirbti, mokytis, kurti ir burtis.

Dėkojame renginio rėmėjams: Zarasų rajono savivaldybei, Olgai ir Rimvydui Podolskiams, LR Seimo nariui Algimantui Dumbravai, Virginijai ir Algirdui Baliams.  Už renginio vedimą  – režisieriai Gražinai Karlaitei, už įamžintas akimirkas renginio metu dėkoja foto klubo „Ežerų žemė“ pirmininkui Algimantui Navickui.

Visiems dėkojame už bendrystę.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. Donato Merkio ir Algimanto Navicko

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite