ŠIUOLAIKINIO UKRAINOS SAKRALINIO MENO PARODOS ATIDARYMAS ZARASUOSE

9
142

Liepos 9 d. Zarasų krašto muziejuje atidaryta ukrainiečių menininko Oleksandro Kovalčiuk paroda „Šiuolaikinis Ukrainos sakralinis menas. Stiklo ikonos“.

Ji į Lietuvą pateko bendradarbiaujant Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejui ir Ukrainos namų ikonų ir senienų muziejui „Ukrainos dvasia“. Bet pirmoji parodos stotelė yra Zarasai.

1962 m. gimęs Oleksandras Kovalčiuk baigė Lvivo Taikomosios dailės institutą, dabar gyvena ir kuria gimtajame Vinicos mieste Ukrainoje. Yra nutapęs apie 200 ikonų ant stiklo, iš kurių 22 eksponuojamos mūsų muziejuje. Dailininkas, naudodamas tradicines biblines temas, sukūrė itin iškalbingų kompozicijų, vaizduojančių šv. Jurgį, šv. Barborą, Švč. Mergelę Mariją ir kt.

Parodos atidarymo metu muziejininkė Rimutė Morozovienė pristatė parodą ir jos autorių. Kalbėjęs muziejaus direktorius Arvydas Veikšra pasidžiaugė, kad Zarasų krašto gyventojai ir svečiai pirmieji susipažins su stiklo ikonomis. Renginyje dalyvavusi Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė papasakojo apie Zarasų savivaldybės ryšius su Ukrainos gyvenviete Čemerovecu, gėrėjosi ukrainiečių kovine dvasia ir išreiškė susižavėjimą ukrainiečių menu. Mintimis apie situaciją Ukrainoje, gaunamą paramą iš Lietuvos, ryšius su Zarasais pasidalijo Ukrainos Chmelnickio srities Čemerovecko gyvenvietės valdžios vadovas Aleksandr Soban. Jis daug kartų nuoširdžiai dėkojo lietuviams už Ukrainos palaikymą. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Stankevičius, Nikolajus Gusevas.

Susirinkusieji neskubėdami apžiūrėjo ikonas, gėrėjosi jų spalvingumu, aiškinosi atlikimo techniką.

Kviečiame visus susipažinti su stiklo ikonų paroda, kuri Zarasų krašto muziejuje veiks iki liepos 31 d.

Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

9 KOMENTARAI

  1. Ar mes jau Ukrainos sudėtyje ? Kitų šalių meno nėra. Galimai,pirmiausia turėtume susipažinti su lietuvių menininkų darbais, pažinti savo kultūrą ir tradicijas . Toliau taškomi pinigai visų kitų rėmimui,o rajone viskas uždaroma. Ponai įsivaizduoja,kad jie yra mokesčių mokėtojų iždo savininkai.

  2. Stankevičiaus ir Gusevo ekspertines meno žinias vertinčiau atsargiai, o va Abramavičius būna Vilniuj, gal dažniau į kokias dailės galerijas užsuka. O kur Dumbrava?

  3. Perkame ukrainiečiams techniką. Tai gerai, pasakys dažnas. Tačiau tai suponuoja mintį, kad pas mus visko perteklius. Neturime autobusų į Klaipėdą, Kauną, negalime nuvažiuoti į Lietuvos miestus. reikėtų poros maršrutų per dieną į Daugpilį. O jie neatsiklausę rajono gyventojų, mokesčių mokėtojų tranžirina pinigus į Ukrainą. Jeigu merė būtų rajone įvedusi tvarką, padidėtų biudžetas, prasidėtų naujos gamybos linijos tada prašom. Mes iš aprangos matome kaip turtėja merė, o dažnas eilinis savivaldos darbuotojas rausiasi po labdarą. Kokie kontrastai! O dabar milijonierė Guobienė aukoja visų mūsų pinigus. Klausimas, ar milijonierė pati asmeniškai ukrainiečiams keletą šimtų tūkstančių eurų negalėtų paaukoti, o iš biudžeto lėšų galima būtų nupirkti ketvertą autobusų Zarasų autobusams. Gal būtų teisingiau, kas daugiau turi, tai ir aukoja. Man gal 5 eurai, tai dienos pragyvenimas, o milijonierė pametusi penketų eurų net nepastebėtų. O kai mes viską turėsime, pirmieji skrisime pagelbėti ukrainiečiams jų šventoje kovoje.

    • Pinigai,daiktai aukojami Ukrainai jau ne pirmi metai. Pradėjo aukoti ponas Nikolajus, ši merė tęsia tą tradiciją. Mokesčių mokėtojai viso labo yra tik mokėtojai, jų niekas neklausia,kur yra svarbiau,ar savo rajone padaryti tvarką,ar aukoti. Pažiūrėjus į ” Zarasų bardake” įkeltas gatvių nuotraukas,laiptus į kapines ir t.t.,matosi,kad rajono gerbūvis, žmonių gerovė nerūpėjo ir dabar niekam nerūpi. Svarbiausia įkelti nuotraukas,kad aukoja,pasirodyti,kad turtingas rajonas. Tuo tarpu,rajono žmonės neturi jokio susisiekimo su rajono centru. Taigi,kuriame su mūsų valdžioms ” gerovės rajoną” ir ” gerovės valstybę” išrinktiesiems.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite