ŠIUOLAIKIŠKA ĮRANGA PASIEKIAMA ATOKIAUSIEMS KULTŪROS RENGINIAMS ZARASŲ KRAŠTE

0
20
Povandeninio ekrano montavimo darbai 2

Zarasų kultūros centras kiekvienu savo projektu tikslingai siekia organizuojant renginius rajone didesnę dalį biudžeto skirti kokybiškam renginių turiniui, o ne jų techniniam aptarnavimui. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, finansuodama jau ne pirmą kultūros centro projektą, ženkliai prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo.

Nuo 2020 metų rugpjūčio 2 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Augšdaugavos (buvusios Daugpilio rajono) savivaldybės kultūros skyriumi pradėjo įgyvendinti projektą „Senas kaip naujas“ (angl. Old like new, pilnas pavadinimas „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultūrines bei sveikos gyvensenos veiklas. Senas kaip naujas“ Nr. LLI-541), kurio du pagrindiniai pasiekimai Zarasų rajonui buvo išskirtinio mobilių kultūros paslaugų teikimui skirto autobuso įsigijimas ir analogų Lietuvoje neturėjusio kino teatro po vandeniu organizavimas. Kuo susiję šie du projekto „perliukai“ pasakojo projekto vadovė Aleksandra Pulokienė.

„Projekto „Senas kaip naujas“ veiklas vienijanti idėjinė grandis buvo seno ir naujo sintezė, tradicinių, įprastų dalykų integracija su moderniomis formomis, technologijomis. Autobusas „Kultūra ant ratų“ – tai funkcionali priemonė mobilioms kultūros paslaugoms teikti visame Zarasų rajone, kurio apylinkės tiesiog reikalauja šiltojo metų sezono renginius organizuoti įkvepiančios gamtos apsuptyje. Tačiau renkantis puikias renginių vietas dažnai pritrūksta techninių priemonių tokių renginių kokybiškam išpildymui. „Kultūra ant ratų“ siūlo integruotas lauko kino teatro, virtualios realybės (VR akinių), išmaniosios lentos (angl. smart board), elektros generatoriaus, kokybiško garso įrangos panaudojimo galimybes bet kurioje autobusui įvažiuoti tinkamoje vietoje. Praėjusių metų vasarą rajono renginių metu išbandytas autobusas nutolusioms bendruomenėms atnešė tiek šviesių emocijų, jog nekyla jokių abejonių dėl šio pirkinio naudos ir galimybių. (Autobuso „Kultūra ant ratų“ pristatymą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=RPad3uLRjoA)

Tęsiant nuostabių renginių vietų temą, ryškiausias projekto festivalis „Gydantis vanduo“, įvykęs 2021 m. rugpjūčio mėn., buvo tas įvykis, kuriame persipynė tradicinis kino žanras, vienas patraukliausių turistų traukos objektų Zarasuose – apžvalgos ratas, bei naujausios technologijos. Visai mūsų komandai tai buvo daug iššūkių sukėlęs kūrybinis ir technologinis eksperimentas, nes užmojis didžiulį 14 x 24 metrų ekraną panardinti po ežero vandeniu Lietuvoje buvo įgyvendintas pirmą kartą. Ekrane festivalio žiūrovams buvo pristatyta Zarasų simbolio Elniažuvės legenda, kurią kūrė stipri profesionalų komanda: vizualinės dalies vadovas – Linartas Urniežis, šviesų dizainas – Andrius Stasiulis, muzikinė kompozicija – Vygintas Kisevičius, post produkcija – Antanas Balvočius, kūrybinė grupė – „Video architects“. Ekrano inžinerinis projektas buvo įgyvendintas pačių kultūros centro darbuotojų! Darbo grupei vadovavo kultūros centro apšvietimo technikas Tomas Žiliukas ir scenos inžinierius Antanas Trumpa, didžiulį ekraną pasiuvo kostiumų dailininkė Marytė Širvinskienė. Ekraną po vandeniu nardino Rasa Zadavičienė, Jonas Vainiūnas, Erikas Černovas, ir man pačiai, kaip projekto vadovei, taip pat teko tokia garbė! Nenustoju stebėtis, kokia atsidavusi ir kūrybinga yra kultūros centro komanda. Nuostabu, kad yra galimybių gauti papildomų lėšų iš Interreg programos, prie kurios finansavimo visuomet iš dalies prisideda ir Zarasų rajono savivaldybė. Šiomis lėšomis finansuojamos veiklos leidžia augti ne tik kultūros centro veiklų kokybei, bet ir visam kolektyvui, visai komandai, kurie įgyvendindami tokias, rodos, beprotiškas idėjas, visapusiškai tobulėja.“ (Festivalio „Gydantis vanduo“ akimirkos čia: https://www.youtube.com/watch?v=xYQ8xmxSXAo&t=52s)

Projekto veiklos Lietuvos pusėje pasibaigs paskutiniu kūrybiniu susitikimu sausio 31 d. Salake, Zarasų raj., o Latvijos pusėje veiklos dar bus tęsiamos, tad Zarasų rajono gyventojai dar turės galimybių sudalyvauti renginiuose ir veiklose Daugpilio krašte.

Daugiau informacijos apie projekto veiklas ir apie patį projektą rasite www.zkc.lt projektų skiltyje.

Trumpai apie projektą:

Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultūrines bei sveikos gyvensenos veiklas. Senas kaip naujas. Nr. LLI-541

Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė, aleksandra.pulokiene@gmail.com

Projekto pradžia –2020-08-03, pabaiga – 2022-08-02.

Visas projekto biudžetas – 230 000 Eur.

Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500 Eur.

Daugiau informacijos apie projektą rasite www.zkc.lt

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Festivalio GYDANTIS VANDUO akimirka

Festivalio GYDANTIS VANDUO akimirka 3

Festivalio GYDANTIS VANDUO akimirka 5

Festivalio GYDANTIS VANDUO akimirka 6

Festivalio GYDANTIS VANDUO akimirka 7

Kultūra ant ratų Degučiuose

Kultūra ant ratų Salake

Povandeninio ekrano montavimo darbai

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite