SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2022 PRASIDEDA

0
28
ADW2022 logo Skaitmeniniaiigudziai

Informacijos aibė, sparčiai besikeičiančios technologijos bei laikas, praleistas virtualioje erdvėje, tampa vis daugiau mūsų skaitmeninių žinių reikalaujantys. Tiek asmeninėje, tiek profesinėje veikloje mes tampame vis labiau priklausomi nuo  technologijų, taigi nenuostabu, kad darbdaviai vis dažniau reikalauja skaitmeninio raštingumo įgūdžių. 

Siekdama padėti labiausiai šių žinių siekiantiems visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“. Šiais metais akcija išsiplėtė į penkias savaites ir vyks kovo 14 – balandžio 14 d.

Kiekviena akcijos savaitė Lietuvos gyventojus kviečia pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, patobulinti jas ir dalyvauti internetinėse transliacijose.

Pirmosios savaitės tema – „Kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?“. Šią savaitę dalyviai turės progą atlikti žinių patikrinimo testus ir atrasti savo spragas, trukdančias efektyviai dirbti ir kokybiškai gyventi. Skaitmeniniams įgūdžiams patikrinti bus pasitelkti tiek asociacijos „Langas į ateitį“ sukurti testai, tiek Europos Komisijos parengtas testas vadovaujantis Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

Antroji savaitė, vyksianti kovo 21-25 d.susitelks ties kibernetinio saugumo žiniomis ir saugesniu elgesiu internete. Stiprus ir sunkiai atspėjamas slaptažodis yra tik viena iš priemonių norint išlikti saugiu kibernetinėje erdvėje. Viena iš šios savaitės lektorių – Lietuvos skaitmeninė kuratorė Renata Danielienė papasakos, kokie pavojai gali tykoti tiek mūsų, tiek mūsų vaikų interneto platybėse ir kaip nuo jų geriausia apsisaugoti, o Lietuvos bankų asociacijos kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimų keliančioje situacijoje.

Trečiosios savaitės tema – STEM įgūdžiai. STEM yra gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos krypčių specializavimasis. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Diskusijos metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje.

Balandžio 4-8 d., ketvirtąją savaitę, tobulinsime skaitmeninius įgūdžius. Šalia savarankiško mokymosi pamokų visus dirbančiuosius pakviesime į UAB „ATEA“ specialistų paskaitą „Darbo nuotoliniu būdu iš namų principai ir apsaugos priemonės“. Ši tema pastaruoju metu vis dar nepraranda aktualumo. Taip pat šią savaitę akcijos partneris UAB „Idea Prima“ pakvies susipažinti su emocinės sveikatos virtualios pagalbos būdais bei patars, kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje.

Kritinis mąstymas yra būtinas

Paskutiniąją akcijos savaitę Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka ir dr. Ramūnas Trimakas užbaigs internetinėje transliacijoje kalbėdamas apie kritinį mąstymą bei kodėl jis mūsų visuomenėje yra ypač svarbus šiais dezinformacijos kupinais laikais.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje galima rasti www.epilietis.eu, o visos ES renginiai: www.alldigitalweek.eu.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

A3 digital weeks jpg

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite