SKAMBĖJO MEILĖS ŽODŽIAI POEZIJOS MŪZAI

0
56
DSC0001

Sakoma, kad poezija, ypač šiuolaikinė, yra sudėtinga, netgi nesuvokiama. Šiom mintim, matyt, pritartų ir zarasiškiai, susirinkę pasiklausyti poeto, eseisto, vertėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kornelijaus Platelio eilių. Kūrybos vakarą Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojams ir svečiams dovanojo Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, vykdydama per Lietuvą keliaujantį Literatūros ir kino dienų projektą.

Kornelijus Platelis skaitė eilėraščius iš savo poezijos knygų: „Atoslūgio juosta“, „Palimpsestai“, „Karstiniai reiškiniai“, „Prakalbos upei“. Taip pat buvo skaitomi nauji, knygose dar nespausdinti eilėraščiai. Kaip teigia poetas, jis yra parašęs nemažai eilėraščių moters balsui. Būtent šiuos eilėraščius skaitė Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Nijolė Kazlauskaitė, kuri pasak Elvyros Pažemeckaitės, K. Platelio kūrybą suminkštino ir suteikė naujų atspalvių. Elvyra Pažemeckaitė yra Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė, atlydėjusi svečius į literatūros vakarą.

Iš tiesų, Kornelijaus Platelio kūryba nėra lengva ir skaitytojo ausiai įprasta liūliuojanti poezija. Poetas naudoja senąsias eilėdaros sistemas, taip išgaudamas nesusiliejančius muzikos garsų sąskambius. Tai ne tiek jausmo, kiek proto ir geismo poetas. Jo poezija pagrįsta protu, aukštu intelektu, jungia modernią poeziją su praeities kartų poezija. Eilėse atsispindi mitinė, kultūrinė ir istorinė atmintis. Susipina krikščioniškosios, rytų, antikinės išminties sistemos. Kūryboje daug biblinių motyvų, keliami filosofiniai būties klausimai. Viena iš K. Platelio kūrybos temų – erotika: žavėjimasis moterimis, įsimylėjimo būsenos. Kadangi daug eilių skambėjo erotikos tema, pats autorius juokėsi, pažymėdamas šį literatūros vakarą cenzu N-16. Tačiau niekas nedrįstu paneigti, kad išvardyti kūrybos bruožai sudaro nuostabius ir apgalvotus meno kūrinius, kurie nepaliko abejingų zarasiškių, išlydėjusių poetą ir aktorę N. Kazlauskaitę šiltais ir garsiais aplodismentais.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta poeto Kornelijaus Platelio kūrybos apžvalga, maloniai kviečiame apsilankyti.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
autorės nuotraukos

 DSC0002

 DSC0003

 DSC0008

 DSC0016

 DSC0022

 DSC0029

 DSC0038

 DSC0040

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite