SKAUDI PIRMOSIOS NAUJŲJŲ METŲ DIENOS PAMOKA

0
32
teismas

2017 metų pirmoji diena  labai sukrėtė Zarasų kraštą. Netoli Dusetų įvyko avarija, kurios metu žuvo jaunas žmogus, buvo sužeista ir jauna moteris. Skaudi dar ir tai, kad vairuotojas, sukėlęs autoįvykį, buvo neblaivus.

Tad visai neseniai Zarasų rajono apylinkės teisme kaltinamajam, nukentėjusiems, liudytojams vėl teko prisiminti tos skaudžios dienos įvykius.

Šventės prasidėjo Naujųjų metų išvakarėse. Šventė Dusetų krašte tėvai, šventė kaltinamojo sesuo su būsimu vyru. Visi kartu, draugiškai sutiko Naujuosius namus. Niekas nepagalvojo, kad skaudus likimas visus taip išmėtys. Sausio pirmąją tuose namuose nutilo šventės garsai apie penktą valandą ryto. Vaišinosi tiek, kol liko tušti visi alkoholio buteliai.

Atsikėlė visi apie dvyliktą valandą, kartu visi papietavo. Pasigedo svečiai alkoholinių gėrimų. Visi nusprendė, kad reikia vykti į Dusetas ir ten nusipirkti alkoholinių gėrimų. Po penkioliktos valandos automobilis BMW išriedėjo iš namų į Dusetas. Išvažiavo trise pirkti alkoholinių gėrimų. Teisme kaltinamasis prisipažino, kad važiavo greitai. Teisme sakė, kad važiavo atrodo apie 110 kilometrų per valandą greičiu. Spidometras užfiksavo 130 kilometrų per valandą greitį. Kaltinamasis prisipažino, kad avarija įvyko dėl to, jog buvo didelis greitis. Kelio reljefas ten yra pakankamai siauras asfaltas, o kelkraščiai- lietaus išplautas žvyras, kalnai, pakalnės, posūkiai, vingiuotas kelias.

Apie 15 valandų 23 minutės Dusetų seniūnijos Padustėlio kaime kelio Dusetos- Degučiai- Dūkštas 0,888 kilometre dvidešimt dvejų metų vairuotojas, vairuodamas automobilį BMW 330, pažeidė Kelių eismo taisykles, vairavo apsvaigęs nuo alkoholio, vairuodamas automobilį nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, kad nekeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams, važiuodamas apie 130 kilometrų per valandą greičiu ir viršydamas leistiną 50 kilometrų greitį, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą bei kelio būklę, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir trenkėsi į pakelėje augančius medžius.

Po smūgio į medį pirmoji atsitokėjo ant galinės sėdynės sėdėjusi sesuo. Sudaužytame automobilyje jos dešinė koja buvo prispausta. Brolis buvo be sąmonės. Mergina pažadino brolį. Tas išėjo kviesti pagalbos. Pirmieji į įvykio vietą atvyko ugniagesiai. Jie atlaisvino moteriai koją. Atvyko medikai ir konstatavo trisdešimt trejų metų vyro mirtį. Atvyko ir policijos pareigūnai.

Avarijos pasekmės pasimatė iškart. Automobilio keleivis L. P. , sėdėjęs ant priekinės keleivio sėdynės, dėl įvairių sužalojimų žuvo iškart. Žuvusiojo būsimai žmonai ir vairuotojo seseriai A.G., kuri sėdėjo ant galinės sėdynės, dėl atviro kairio šlaunikaulio kūno lūžimo buvo padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

. Liudytojams tomis tragiškomis akimirkomis įstrigo į atmintį vairuotojas, kuris daug kartų rėkė „Ką aš padariau“.

Tikrai tragiška istorija, ji palietė visus žmones. Vieni neteko sūnaus, busimojo vyro, tėvo. Kartu jie augino savo vaiką. Jauną vyrą palydėjo į kapus. Avarijos kaltininkui irgi sulaužytas likimas. Jam už tokias pasekmes tenka atsakyti teisme. Artimųjų giminių širdis drasko gailestis. Gaila vieno, skaudu ir dėl kito. Ši avarija, jo pasekmės tai kelių šeimų skaudi nelaimė.

Zarasų rajono apylinkės teismo teisėja Liudmila Kuzmickienė pripažino dvidešimt dvejų metų P. G. kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 6 dalį ir nuteisė laisvės atėmimu šešeriems metams.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir P. G. paskirta bausmė – laisvės atėmimą keturiems metams.

Bausmės vykdymą teisėja atidėjo trejiems metams, įpareigojant P.G. bausmės vykdymo atidėjimo laiku neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Paskirta P. G. baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis teise vairuoti transporto priemones trejiems metams. Iš kaltinamojo priteista žuvusiojo tėvui dešimt tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimui, žuvusiojo motinai priteisti septyni tūkstančiais eurų neturtinės žalos atlyginimui.

Jonas Petronis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite