SKELBIAMA SAVIVALDYBĖS LYGIO EKSTREMALI SITUACIJA DĖL GRESIANČIO POTVYNIO IR GEDIMO ANTALIEPTĖS HIDROELEKTRINĖJE

0
23
min news zrs 799 3568796

2023 m. kovo 30 d. Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro komisijos nariai vienbalsiai nutarė skelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją Antalieptės ir Dusetų seniūnijų teritorijose dėl gresiančio potvynio ir gedimo Antalieptės hidroelektrinėje. Šiuo metu Antalieptės hidroelektrinėje yra nustatytas gedimas VIENAME generatoriuje. Specialistai stengiasi kuo greičiau šį gedimą pašalinti. Raginame gyventojus nepanikuoti, nes šiuo metu susidariusi situacija yra kontroliuojama ir STEBIMA.

Taip pat kviečiame susipažinti su Panevėžio Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus parengtais patarimais, kaip reikėtų pasiruošti galimam potvyniui ir kaip reikėtų elgtis jo metu.

PRIEŠ PRASIDEDANT POTVYNIUI

• Apsirūpinkite reikiama neperšlampama apranga (žvejų batais, gumine avalyne ir kt.).

• Parūpinkite ne mažiau kaip 10-čiai parų: ilgai negendančių maisto produktų; medikamentų; geriamojo vandens; degtukų, žvakių, žibalinių lempų, žibalo, žibintų, malkų; mobiliojo ryšio telefoną ir atsarginius maitinimo elementus.

• Gerai izoliuokite visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas.

• Iš rūsių išneškite daržoves, maisto atsargas, vertingus daiktus.

• Lengvesnius daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, nuneškite į viršutinius aukštus, pastoges.

• Užsandarinkite šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Viršutinį šulinio rentinį patartina apiplūkti moliu, o aplink šulinį suformuoti nuolydį, kurį reikėtų išgrįsti akmenimis arba išbetonuoti.

• Patikrinkite, kad garažuose, ūkiniuose pastatuose, sandėliukuose neliktų atvirų teršalų (chemikalų, tepalų ir kt.), kurie gali užteršti aplinką.

• Jei nutarėte išvykti į saugesnę vietovę, prieš palikdami namus užsukite vandens, dujų sklendes, išjunkite elektrą, pasiimkite dokumentus, vertybes, būtiniausius daiktus, maisto atsargų, medikamentų, užrakinkite duris, uždarykite (užkalkite) langus.

KILUS POTVYNIUI

• Rekomenduojame evakuotis iš potvynio zonos.

• Gyventojams, kurie nusprendė nesikelti iš savo gyvenamosios vietos, patariame: palaikykite ryšį su kaimynais ir būkite pasiruošę vieni kitiems padėti.

• Jei apie namus jau kyla vanduo, lipkite į viršutinius aukštus, jeigu namas vienaukštis – įsitaisykite pastogėje esančiose patalpose.

• Mokėkite pagalbos ženklus:
– iškeltas audeklo gabalas (naktį – žibinto šviesa) – reikalinga pagalba.
– mosavimas audeklo gabalu (naktį – mirksinti žibinto šviesa) – reikalinga skubi pagalba.

• Brisdami užlietomis vietovėmis, kad neįsmuktumėte į vandens išplautą duobę, kelią tikrinkite kartimi.

• Jei įkristumėte į vandenį, nusimeskite sunkius drabužius ir apavą, bandykite įsikibti į netoliese plaukiojančius ar virš vandens kyšančius daiktus, kuo tvirčiau laikykitės ir laukite pagalbos.

• Padėkite laukiniams žvėreliams (stirnoms, lapėms, kiškiams), patekusiems per potvynį į bėdą. Iš pavienių sausumos salelių perkelkite juos į laukus.

PATARIAME

• Praneškite atitinkamoms tarnyboms apie gedimus elektros tinkluose, vandentiekio ir dujų sistemose ir laukite jų pagalbos.

• Nevalgykite vandenyje mirkusių maisto produktų.

• Kad išvengtumėte per vandenį plintančių infekcinių ligų (dizenterijos, choleros, vidurių šiltinės, poliomielito ir kt.): išvalykite šulinius: ištraukite šiukšles, pagalius, išsemkite nešvarų vandenį ir išdezinfekuokite šulinį chlorkalkių tirpalu (1 m3 vandens – 400–600 g chlorkalkių miltelių). Po paros atsiradusį vandenį išsemkite. Dėl geriamojo vandens kokybės kreipkitės į Visuomenės sveikatos centrą arba į apskrities Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratoriją.

• Praneškite seniūnijai apie potvynio metu patirtus nuostolius.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite