SKELBIAMAS JAUNIMO INICIATYVŲ PROJEKTŲ FINANSAVIMO KONKURSAS

0
103

Zarasų rajono savivaldybės administracija skelbia jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursą.

Konkursas vykdomas vadovaujantis Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. spalio 26 d. sprendimu Nr. T-214 „Dėl Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkurso tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu konkurso tvarkos aprašu (toliau – Tvarkos aprašas).

Konkurso tikslas – finansuoti projektus, skirtus jaunimo iniciatyvoms remti, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo problemų sprendimui bei jaunimo aktyvumo didinimui.

Konkursu siekiama skatinti jaunimo saviraišką, įtraukimą į visuomeninę veiklą, suteikiant jauniems žmonėms galimybę realizuoti save. Šiame konkurse bus finansuojami projektai, kurie yra sugalvoti, suplanuoti ir įgyvendinami ne mažiau kaip dviejų 14–29 metų amžiaus grupės asmenų.

Galimi pareiškėjai. Paraiškas iniciatyvai finansuoti gali teikti jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, neformalios jaunimo grupės ir kitos su jaunimu dirbančios organizacijos. Neformalios jaunimo grupės paraiškas teikia per nevyriausybines organizacijas arba biudžetines įstaigas, vykdančias veiklą Zarasų rajone (detaliau – pridedamo Tvarkos aprašo III skyrius).

Tinkamos finansuoti laikomos veiklos, kurias vykdant tenkinami viešieji jaunimo interesai ir poreikiai, ir kurios susijusios su:

 • vietos bendruomenės narių įtraukimu ir naudos teikimu bendruomenei, kurioje iniciatyvos autoriai gyvena ir veikia;
 • jaunimo savanorystės skatinimu;
 • iki šiol nedalyvavusio jaunimo įtraukimu į jaunimo veiklą;
 • iniciatyvomis, kurios kils ir bus įgyvendinamos jaunų žmonių, kurie turi mažiau galimybių nei kiti jų bendraamžiai (pvz.: gyvena atokiose kaimo vietovėse; yra kilę iš socialiai remtinų šeimų ir kt.);
 • jaunimo verslumo skatinimu;
 • bendrojo lavinimo mokyklų mokinių savivaldos institucijų, mokyklose veikiančių būrelių, jaunimo mėgėjų meno kolektyvų ir kitų neformalių jaunimo grupių inicijuotų idėjų įgyvendinimu;
 • pareiškėjo vykdomų veiklų pritaikymu veiklas vykdyti nuotoliniu būdu.

Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių tikslas yra atostogos ir turizmas bei pelno gavimas.

2023 m. patvirtintos konkurso prioritetinės sritys:

1. Jaunimo savanoriškos veiklos skatinimas.

2. Jaunimo pilietiškumo ir visuomeniškumo ugdymas.

3. Jaunimo emocinės ir fizinės sveikatos gerinimas.

4. Jaunimo karjeros, verslumo ir informacinių technologijų ugdymas.

5. Kartų bendradarbiavimas (į veiklas įtraukiamos kitos amžiaus grupės).

Didžiausia vienam projektui galima skirti lėšų suma – 800 Eur.

Konkursui numatyta skirti biudžeto lėšų suma – 4000 Eur.

Paraiškos priimamos nuo konkurso paskelbimo dienos iki 2023 m. lapkričio 17 d., 16 val.

Pareiškėjas konkursui turi pateikti šiuos dokumentus:

 • užpildytą paraišką;
 • juridinio asmenų registro (JAR) išrašą arba elektroninį sertifikuotą išrašą (ESI);
 • bendradarbiavimo sutarties kopiją (taikoma neformalioms jaunimo grupėms);
 • jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas – dokumento, patvirtinančio asmens teisę veikti pareiškėjo vardu kopiją;
 • kainas pagrindžiančius dokumentus (tiekėjų komerciniai pasiūlymai ar kita, pareiškėjo nuomone kainas pagrindžianti, informacija);
 • nekilnojamojo turto į kurį planuojama investuoti paramos lėšas, valdymo teisėtumą pagrindžiančius dokumentus ir nekilnojamojo turto savininko sutikimą įgyvendinti projekto veiklas (taikoma kai prašoma paramos remonto darbams ir (arba) bus įgyvendinamos projekto veiklos susijusios su viešųjų erdvių tvarkymu ir atnaujinimu);
 • kitą, papildomą, su Projektu susijusią medžiagą, kurią, Projekto teikėjo nuomone, reikia pateikti.

Paraiškų teikimas. Užpildyta paraiška (1 egzempliorius), pasirašyta įstaigos vadovo, teikiama el. paštu paraiska@zarasai.lt. Siunčiama elektroninė paraiška docx formatu ir skenuota paraiška su pridedamais dokumentais kaip vienas dokumentas pdf formatu, nurodant organizaciją ir konkurso pavadinimą. Visi dokumentai siunčiami viename laiške. Paraiškos duomenys doc ir pdf formate turi sutapti, aptikus netikslumus, paraiška atmetama.

Pareiškėjas konkursui gali pateikti tik vieną paraišką, išskyrus atvejį, kai organizacija papildomai teikia neformalių jaunimo grupių, su kuriomis yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis, projektus.

SVARBU. Projektai turės būti įgyvendinti iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Paraiškų priėmimą ir konkurso eigą kuruoja Jaunimo reikalų koordinatorė vyriausioji specialistė Julija Goštautaitė-Adomavičienė. Kilus klausimams, prašome kreiptis darbo valandomis telefonu 8 385 30731, el. paštu jaunimokoordinatorius@zarasai.lt arba atvykti konsultacijai į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 108a kabinetą (iš anksto susitarus).

Jaunimo reikalų koordinatoriaus informacija

Priedai

Tvarkos aprašas

Paraiška

Bendradarbiavimo sutartis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite