SKELBIAMAS KONKURSAS KASMETINEI ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS IR MENO PREMIJAI

0
28
prm

Zarasų krašto bendruomenę kviečiame teikti kandidatus kasmetinei Kultūros ir meno premijai už pastarųjų trejų metų aktyvią profesionalią veiklą kultūros srityje mūsų krašto pažangai. Pasiūlymų laukiame iki 2022 m. vasario 3 d. (imtinai) el. paštu: kultura@zarasai.lt arba paštu Sėlių a. 22, 32110 Zarasai (Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriui).

Laisvos formos paraiškas premijai turi teisę siūlyti kultūros, švietimo įstaigos, vietos kultūros ir švietimo nevyriausybinės organizacijos (NVO), Zarasų rajono savivaldybės administracija, asmenų grupės ar fiziniai asmenys. Kartu su paraiška turi būti pateiktos dar dvi rekomendacijos bei pretendento nominuojamos veiklos aprašymas (pretendento CV ir sutikimas būti teikiamam premijavimui, 2020 –2022 m. svarbiausi pasiekimai kultūros srityje). Gali būti pridedama iliustracinė medžiaga (nuotraukos, straipsnių ištraukos, diplomai ar pan.). Į premiją gali pretenduoti Zarasų rajono savivaldybės biudžetinių kultūros, švietimo įstaigų, kultūros ir meno specialistai, vietos profesionalūs kūrėjai ir tautodailininkai (taip pat ir kraštiečiai), vietos kultūrinių NVO atstovai, kultūros ir meno vadybininkai, aktyvūs kultūrinės ir švietėjiškos veiklos visuomenininkai, kraštotyrininkai. Premijos dydis 30 BSI (1 BSI – 49 Eur) ir Laureato diplomas.

Kandidatams taikomi atrankos kriterijai:
* pastarųjų trejų metų profesionalios veiklos kultūros srityje (viešųjų bibliotekų, muziejų, kultūros centrų, galerijų, scenos menų, vaizduojamojo meno, kultūrinio turizmo, muzikos, tautodailės, etninės kultūros, literatūros, meno ir kultūros vadybos, architektūros, šokio, dizaino, kino, kultūros paveldo, kūrybinių industrijų) reikšmingumas (gauti įvertinimai, nominacijos, diplomai, laimėti ir sėkmingai įgyvendinti projektai, sukurtos meno programos ir jų sklaida, suburtos kūrybinei veiklai bendruomenės) Zarasų kraštui;
* sukurtų kultūrinių paslaugų ar produktų poveikis kultūrinio turizmo, kūrybinių industrijų vystymui Zarasų krašte;
* veiklos inovatyvumas vietos bendruomenių kultūrinės edukacijos aspektu;
* aktyvus dalyvavimas profesinių kultūrinių draugijų veikloje (ypač valdybų sudėtyje), dalykinėse konferencijose kultūros klausimais (ypač rengiant pranešimus), tiriamojoje (mokslo) veikloje, publikacijų kultūros klausimais rengime; 
* meninė ar (švietėjiška) veiklos vertė.
 
2022 m. Kultūros ir meno premija įteikta choreografei Vandai Politaitei už profesionalų darbą ir atsidavimą liaudiškų šokių tradicijų puoselėjimui ugdant jaunąją kartą bei atstovaujant Zarasams respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje; tautodailininkui Pranui Savickui už lietuvių liaudies mažosios architektūros – kryždirbystės – tradicijų puoselėjimą ir Zarasų krašto garsinimą.
 
Informaciją pateikė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Švietimo ir kultūros skyrius

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite