SMĖLIO DĖŽĖS PASIRINKIMAS IR PRIEŽIŪRA

0
38
smelio deze

Daugelio mūsų vaikystė prabėgo smėlio dėžėse. Ir nors laikai keičiasi, atsiranda vis inovatyvesnių žaidimų, vaikai nemažai laiko praleidžia prie kompiuterių, tačiau smėlio dėžės vistiek išlieka vienas populiariausių pasirinkimų žaidimams. Čia galite įsigyti geriausios kokybės smėlio dėžes, o straipsnyje aptarsime – kaip pasirinkti ir kaip prižiūrėti smėlio dėžę.

Smėlio dėžės ir žaidėjų priežiūros niuansai

Smėliadėžės priežiūrai nereikia skirti daug laiko. Svarbiausia, kad jis turi būti reguliarus. Tokiu atveju galėsite jaustis ramus, kad mažasis žais švariame smėlyje, nesusižeis į smėliadėžės kraštus.

● Būtinas reguliarus smėlio keitimas.
Kai kurie tėveliai nekeičia smėlio ištisais metais. Tačiau tai daryti yra būtina. Nepaisant to, kad tai organiškas gamtos produktas, tačiau jame pasikapstyti dažnai ateina katės ir šunys, kurie smėlyje palieka savo sekretus. Lietus ne visada viską gerai nuplauna, o vaikai linkę smėlį ragauti. Tiesa, keisti pavyks rečiau jeigu įsigysite specialų dėžės uždangalą.

● Reguliarus žaislų būklės tikrinimas
Tėvai yra atsakingi už žaislus, kuriais naudojasi vaikai, tad reguliarus jų tikrinimas – būtinas. Pasižiūrėkite, ar žaislai neturi įdužimų, ar nėra iškritusių arba krentančių smulkių detalių, pašalinkite aštrias dalis. Jeigu smėlio dėžė yra vieša – geriausia neleisti vaikui žaisti ne su savo žaislais.

● Smėlio būklės tikrinimas
Net ir tokiu atveju, jeigu smėlio dėžė yra su dangčiu – vistiek būtinas reguliarus smėlio tikrinimas. Mažieji labai dažnai jį papildo akmenukais, ant žemės rastai stikliukais, šakomis, kurios gali būti rimto susižeidimo priežastis. Geriausia apžiūrėti smėlio sudėtį kiekvieną kartą, kai tik mažasis eina žaisti.

● Smėlio dėžė ir augintiniai
Net ir savi augintiniai neturėtų kartu su mažuoju žaisti dėžėje. Jie ne tik joje šlapinasi, tačiau ir palieka plaukus, atneša įvairiausių svetimkūnių, kuriuos užkasa. Kai vaikas žaidžia – stebėkite ką veikia Jūsų augintinis.

● Rankų ir žaislų plovimas

Taip pat būtina reguliariai plauti vaiko rankas ir žaislus, kuriais jis žaidžia. Ne tik tada, kai malonumai baigti, tačiau rekomenduojama net kelis kartus žaidimo metu. Taip pavyks palaikyti higieną, o ir vaikas susipažins su tinkamu savęs rūpinimusi.

Smėlio dėžės pasirinkimas

Prieš skiriant laiko priežiūrai pirmiausia reikia rasti tinkamo dydžio dėžę. Dar prieš perkant raskite vietą, kurioje ji stovės. Tokiu atveju paieškos dažnai prasideda nuo matmenų. Taip pat galima įsigyti tiek plastikines, tiek medines dėžes. Nors daugeliui medinės atrodo kur kas gražiau, tačiau vaikas gali susižeisti, tad plastikinė – saugesnis pasirinkimas. Juolab, ji lengvesnė, tad ir mobilesnė. Natūralu, kad per gyvenimą vaikas keičia net kelias smėliadėžes, tad siūlome pradėti nuo plastikinių ir vėliau įsigyti medinę su specialiu dangčiu. Žinoma, svarbi ir forma. Nors kvadratas yra klasika, tačiau rasite ir apvalių, stačiakampio formos bei kitų geometrinių figūrų dėžes. Rinkitės tokias, kurios turi sėdėjimui skirtus mini suoliukus integruotus greta dėžės. Taip pat svarbus ir aukštis, kuris dažniausiai siekia apie 20 cm. Tokiu atveju smėlio sluoksnis turėtų būti apie 15 cm. Galiausiai, svarbus ir stilius. Juk norisi, kad smėlio dėžė būtų skoningai integruota jai paskirtoje aplinkoje.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite