Į Ukmergės rajono savivaldybę balandžio 17 dieną atvyko šešių Utenos apskrities savivaldybių (Utenos, Ignalinos, Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Visagino) darbuotojai, smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisijų nariai ir pirmininkai, kurie domėjosi ukmergiškių sukaupta gerąja patirtimi smurto artimoje aplinkoje prevencijos klausimais.
Susitikimą organizavusios Ukmergės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Edita Balžekienė bei Lygių galimybių ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje koordinatorė Raminta Domanskė kolegoms iš kitų savivaldybių pristatė koordinuoto Ukmergės institucijų atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmą ir sistemą, kalbėta apie negalios aspektą smurto kontekste, Savivaldybės smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisijos veiklą, aptarti klausimai, kaip įgalinti sistemingą ir nuoseklų įvairių žinybų/ institucijų/organizacijų darbo koordinavimą siekiant bendro tikslo – nukentėjusiųjų nuo smurto artimoje aplinkoje saugumo, kaip užtikrinti ir palengvinti prieigą prie pagalbos ir paslaugų nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims, kaip suderinti prevencijos ir intervencijos veiksmus.
„Tema nėra labai maloni. Visuomenėje yra problemų ir jas reikia spręsti arba bent bandyti jas spręsti bei padėti žmonėms. Mūsų savivaldybė turi įdirbį, esame sukūrę bene pavyzdinį šalyje atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmą. Siekiant sėkmingo reagavimo į smurtą artimoje aplinkoje algoritmo įgyvendinimo, būtina suprasti, kaip praktinėse situacijose turėtų veikti skirtingų institucijų, įstaigų, organizacijų veiksmų seka, kurią reikia atlikti norint suteikti efektyvią pagalbą smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims ar smurtą patyrusiems asmenims, kaip vietos lygmeniu turėtų būti perduodami duomenys ir kaip turėtų būti koordinuojami. Bendradarbiavimas tarp įstaigų gali būti kaip sprendimas neleidžiantis naujoms problemoms atsirasti, o taip pat ir kaip tobulėjimo bei vystymosi veiksnys“, – teigė E. Balžekienė.
„Smurto artimoje aplinkoje prevencija – pakankamai naujas dalykas. Anksčiau nebuvo skiriama tiek dėmesio ar pastangų šiai problemai spręsti. Dažniausiai tai būdavo „pastumiama po kilimu“ ir atrodydavo, kad tai – tik šeimos ar moters reikalas, o ne visos visuomenės reikalas ir problema. Džiugu, kad pastarųjų kelerių metų valstybės politika šiuo klausimu bei siūlomos priemonės rodo, kad mes kaip visuomenė žengiame į priekį ieškodami būdų, kaip visa tai efektyviau spręsti,“– į susirinkusiuosius kreipėsi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė.
Kadangi Ukmergės rajono savivaldybė turi didelę patirtį, nes Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dėl minėto algoritmo sukūrimo bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2019 metų lapkritį, per dvejus metus algoritmas buvo sukurtas, o dar po dvejų – patobulintas, numatant atsižvelgti ir į asmenis su negalia, tai suteikė galimybę pasitarimo dalyviams pasisemti naujų idėjų, stiprinti kompetencijas, formuojant ir įgyvendinant smurto prevenciją, parengiant koordinuoto institucijų atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmą Zarasų rajono savivaldybėje.
Zarasų rajono savivaldybės administracija
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.