SPALIS – DISLEKSIJOS PAŽINIMO MĖNUO

0
62

Zarasų švietimo pagalbos tarnyba kasmet spalio mėnesį kviečia skirti didesnį dėmesį disleksijos problemai. Šią iniciatyvą skatina Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su DYSLEXIA centru, kurie kasmet spalio mėnesį jungiasi prie pasaulinės iniciatyvos „Go RED for dyslexia“. Ši iniciatyva gimė 2015 m. Australijoje. Jos tikslas – domėtis ir kalbėti apie skaitymo sutrikimą vadinamą disleksija, palaikyti vaikus, susiduriančius su skaitymo sunkumais, skatinti disleksijos žinomumą visame pasaulyje. Taip pat kviečiama spalio mėnesį naudoti raudoną spalvą, kad parodytų savo atjautą žmonėms, turintiems disleksijos sutrikimą. Nesvarbu, ar tai būtų manikiūras, raudonos spalvos drabužiai ar net pastato apšvietimas –  raudona spalva asocijuojasi su klaidomis ir taisymais. 

Disleksija yra mokymosi sutrikimas, kai turima skaitymo ir rašymo problemų, sunku atpažinti raides, žodžius ir sakinius. Daugiau nei 10% pasaulio gyventojų turi šių sutrikimų, o Lietuvos mokyklose mokosi per 32 tūkstančių mokinių, kurie sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų.

Svarbu prisiminti, kad disleksija yra mokymosi, o ne intelekto sutrikimas. Žmonės, turintys disleksiją, gali būti labai sėkmingi kitose srityse. Įrodyta, kad disleksijos paliesti geba veiksmingiau apdoroti trimačius vaizdus ir visiškai kitaip supranta erdvę, todėl joje lengviau orientuojasi. Mokslininkai teigia, kad toks gebėjimas dailininkui Pablo Picasso leido kitaip pažvelgti į jį supančią aplinką ir sukurti ypatingą stilių turinčius dailės šedevrus.

Yra daugybė pagalbos priemonių, padedančių žmonėms, turintiems disleksijos sutrikimą, tik svarbu pasirinkti tokias, kurios geriausiai atitiktų individualius poreikius. Įgarsintos knygos ir vadovėliai yra puikus būdas mokytis ir įgyti žinių klausant. Skaitymo juostos yra viena iš labiausiai paplitusių pagalbos priemonių, galinčios padėti sutelkti dėmesį į tekstą. Skirtingos teksto spalvos, didelės raidės gali padėti šiems žmonėms atpažinti raides ir žodžius. Vaizdinės pagalbos priemonės, tokios kaip žemėlapiai ir diagramos, padeda įsiminti informaciją.

Disleksija nėra nuosprendis. Tinkama motyvacija ir mokymosi aplinka gali padėti disleksiją turintiems žmonėms suteikti pasitikėjimo savimi ir panaudoti savo sugebėjimus taip, kad jiems gerai sektųsi.

Daugiau informacijos – Zarasų švietimo pagalbos tarnybos tinklapyje www.sczarasai.lt skiltyje įtraukusi ugdymas. Čia rasite žaismingai iliustruotą skaitmeninę Mike Jones knygą „Apie disleksiją paprastai“. Dėl šių ir kitų mokymosi sutrikimų konsultacijas teikia Zarasų švietimo pagalbos tarnybos pedagoginės psichologinės pagalbos specialistai. Būtina išankstinė registracija.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite